Ogłoszenia parafialne (26.05.2024 r.)

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Suma odpustowa o godz. 12.00 z aktem zawierzenia parafii Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu.
 2. W dniu dzisiejszym kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Na Dzień Matki składamy najlepsze życzenia i modlimy się za żyjące i zmarłe mamy.
 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Służby Bożej dorosłych.
 4. We wtorek zapraszamy na 18.00 rodziców i ich dzieci z klas IV SP na Mszę św. a potem na spotkanie dzieci rocznicowych (próbę).
 5. We wtorek wspomnienie liturgiczne bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, wraz ze środowiskiem patriotycznym i narodowym dziękować będziemy Panu Bogu za życie i działalność bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i za jego wstawiennictwem modlić się za Ojczyznę.
 6. W środę przed Bożym Ciałem okazja do spowiedzi od 17.00. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Michała Archanioła i egzorcyzm wody, oleju i soli.
 7. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w porządku niedzielnym. Ostatnia przed południem ok. 12.45 po zakończeniu procesji. Po Mszy św. o 10.30 wyruszy procesja ulicami miasta: Piłsudskiego, Podwale, Czajkowskiego, Plac Konstytucji 3 Maja, Sienkiewicza, Rynek. Przyjdźmy na Mszę św. i na procesję, aby wyrazić naszą wiarę w obecność Jezusa Eucharystycznego i prosić aby z łaskawością spoglądał na nas „jak się Jego dzieciom powodzi”. Na procesję poprzyozdabiajmy nasze domy i ulice. I ołtarz przygotowuje nasza parafia – Akcja Katolicka.
 8. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia na procesję Bożego Ciała i na oktawę. Dzieci klas III i IV przychodzą w strojach komunijnych. Dzieci z klas IV będą przeżywać swoją rocznicę Komunii św.
 9. Procesja Eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedzielę po Mszy św. o 15.30. Próba dla dziewczynek w sypaniu kwiatów, dla chłopców dzwonienia we wtorek o 19.00.
 10. W piątek o 19.15 śpiewy maryjne przy kapliczce z kapłanem ul. Krakowska blok 45.
 11. W sobotę 1 czerwca rozpoczynają się nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o 17.30. W niedzielę po Mszy o 15.30. W Oktawie Bożego Ciała litanie będziemy śpiewać w trakcie procesji.
 12. W sobotę o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP. O 9.00 wyjazd do chorych. W Niedzielę (2.06.) zmiana tajemnic różańcowych.
 13. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża MB Różańcowej.
 14. W zakrystii można nabyć album o bł. Rodzinie Ulmów z okazji beatyfikacji w cenie 100 zł. Jest to cegiełka na budowę i działalność Centrum Dziedzictwa im. Bł. Rodziny Ulmów w Markowej.  Warto nabyć album jako wyjątkowy prezent na różne okazje.
 15. W piątek 31 maja na 16.30 Fundacja Życie i Rodzina zaprasza na Rynek Miasta na różaniec w obronie poczętego życia i zadośćuczynienie za grzechy aborcji.
 16. Włączmy się w akcję „Do fary z elektrośmieciami”. W najbliższy poniedziałek i wtorek do 11.00 można składać elektrośmiecie przy kościele czyli zużyty sprzęt elektroniczny: komputery, drukarki, telefony, monitory, klawiatury, sprzęt RTV AGD tj. magnetofony, magnetowidy, telewizory, dekodery, telefony, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory itp. (przy figurze św. Barbary) z przeznaczeniem na cele misyjne. Zróbmy w domu porządki i wesprzyjmy misje.
 17. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Irena Wacławik. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!
 18. Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi w nowym tygodniu. Szczęść Boże!
Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb