IV Niedziela Adwentu (24.12.2023 r.)

 1. Dziś (24.XII) IV Niedziela Adwentu i zbiega się z WIGILIĄ BOŻEGO NARODZENIA – dniem oczekiwania na przyjście Chrystusa. Msza św. po południu tylko o 14.00. Wieczornej Mszy św. nie będzie ze względu na to, że będziemy zasiadać do wieczerzy wigilijnej. Jako rodziny chrześcijańskie podczas wieczerzy pamiętajmy o modlitwie, przeczytaniu fragmentu Pisma św. o narodzeniu Chrystusa i śpiewie kolęd. Wykluczmy z wieczerzy spożywanie alkoholu. O północy PASTERKA. Taca na Fundusz Ochrony Życia.
 2. W niedzielę – czas Wigilii – nie ma postu, ale ze względu na uświęconą tradycję zachęcamy do powstrzymania się od pokarmów mięsnych.
 3. W poniedziałek (25.XII) UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze św. jak w każdą niedzielę za wyjątkiem Mszy św. o 6.30.
 4. We wtorek (26.XII) II. Dzień Świąt. ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA – pierwszego męczennika. Taca na Seminarium Duchowne w Przemyślu i uczelnie katolickie.
 5. W środę (27.XII) Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Poświęcenie i skosztowanie wina na rannych Mszach św. i wieczornej.
 6. W czwartek (28.XII) Święto św. Młodzianków. Po Mszy św. wieczornej błogosławieństwo małych dzieci.
 7. W piątek (29.12.) po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 8. W niedzielę (31.XII) Święto  ŚW. RODZINY: Jezusa, Maryi i Józefa dziękujemy Panu Bogu za małżeństwa i rodziny, szczególnie za te, które w tym roku przyjęły sakrament małżeństwa i te które obchodzą jubileusze 25-lecia i 50-lecia  pożycia małżeńskiego i prosić będziemy dla wszystkich o zgodę, miłość, umiejętność przebaczania i Boże błogosławieństwo.
 9. W niedzielę (31.XII) zakończenie Starego Roku. Przyjdźmy podziękować Panu Bogu za dary i łaski mijającego roku. Po Mszy św. popołudniowej o 15.30 nabożeństwo z aktami dziękczynienia, przeproszenia i odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” za który można uzyskać odpust zupełny po zwykłymi warunkami.
 10. Zmiana tajemnic różańcowych będzie 14 stycznia o 15.30 a następnie spotkanie opłatkowe dla członków Róż Żywego Różańca.
 11. W tym tygodniu od środy różaniec o 17.00 prowadzi Róża MB Królowej Polski.
 12. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (na obiady dla biednych dzieci). Minimalny koszt świecy 10 zł. Są także do nabycia kalendarze parafialne w cenie 12 zł na wyjazdy i rekolekcje młodzieżowe.
 13. Od czwartku (28.XII) rozpoczniemy wizytę duszpasterską – kolędę. Chcemy odwiedzić naszych parafian, pomodlić się z nimi o błogosławieństwo Boże na Nowy Rok, porozmawiać n/t duchowe i duszpasterskie i udzielić im umocnienia Bożego i błogosławieństwa kapłańskiego.
 • 28.12.2023 czwartek – od godz. 15.30: ul. Czajkowskiego bloki 36; 38; 38A.
 • 29.12.2023 piątek – od godz. 15.30: ul. Czajkowskiego blok 38C; ul. Łukasiewicza bloki 23 i 29.
 • 30.12.2023 sobota – od godz. 9.30: ul. Czajkowskiego domy prywatne i ul. Łukasiewicza domy prywatne (początek od ul. Czajkowskiego).
 1. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty śp. Stefania Półchłopek i śp. Wojciech Zawilański. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!
 2. Niech Boża łaska towarzyszy nam w nowym tygodniu świętowania Narodzenia Pańskiego i spotkań rodzinnych. Szczęść Boże!
Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb