I Niedziela Adwentu (3.12.2023 r.)

 1. Dziś o 16.45 wystąpią 4 chóry z pieśniami w ramach przeglądu pieśni adwentowych. Zapraszamy.
 2. W środę  (6.XII) spotkanie ze św. Mikołajem, który uczy nas jak obdarowywać  się dobrocią: słowem, uczynkiem, modlitwą. Do naszego kościoła przyjdzie św. Mikołaj w środę o 16.30 i będzie obdarowywał podarkami. Zapraszamy rodziców z dziećmi. Rano albo po południu od 15.00 rodzice niech się dowiedzą czy do nich zawita św. Mikołaj.
 3. W I. czwartek całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. i modlitwy o powołania.
 4. W piątek (8.12.) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 6.00; 7.30, 9.00; 18.00. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanej Matki. Przygotowywać się będziemy do Uroczystości przez Triduum. O godz. 12.00 do 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, wraz z Maryja przez  Jej Serce Niepokalane będziemy upraszać nawrócenie dla świata i miłosierdzie dla ludzi. Jest to tzw. „Godzina łaski”. O godz. 18.00 dzieci klas III przyjmą medalik MB Niepokalanej.
 5. Za tydzień taca gospodarcza na ogrzewanie kościoła. Młodzież szkolna będzie rozprowadzać „świąteczne pierniczki” z przeznaczeniem na krośnieńskie hospicjum.
 6. W tym tygodniu wspominamy w liturgii; w środę – św. Mikołaja: w czwartek – św. Ambrożego; w piątek – MB Niepokalaną;
 7. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Zakupując świecę pomagamy biednym dzieciom fundując im obiady. Minimalny koszt świecy 10 zł.
 8. Zapraszamy na RORATY codziennie od poniedziałku do soboty o 6.00 – Mszę św. ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy młodzież i dzieci by z lampionami w procesji podążać ku Maryi by z nią przygotowywać się na przyjście Jezusa. Na adwentowej drodze towarzyszyć nam będzie św. Franciszek i jego budowanie Kościoła. W każdy czwartek oprócz Rorat Porannych, są dodatkowe o 18.00 dla dzieci. Po rannych roratach zapraszamy dzieci i starszych by w Sali św. Anny wypili gorącą herbatę, kawę i kakao z drożdżówką.
 9. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu o 17.00 prowadzić będzie Róża Różańcowa św. Anny.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Mały Gość Niedzielny i naszą gazetkę „Słowo z bazyliki”. A w niej można poczytać o akcji „Adwent dla życia”.
 11. W zakrystii można nabyć kalendarz parafialny.
 12. Trwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Jana Pawła II. Od poniedziałku obraz i relikwie nawiedzać będą parafian mieszkających przy ul. Wróblewskiego 4. Drugi obraz i relikwie pójdą do parafian mieszkających w bloku 36 ul. Czajkowskiego. Dziękujemy wszystkim którzy sercem zapraszają Jezusa Miłosiernego i św. Jana Pawła II i otwierają drzwi swoich mieszkań.
 13. Za tydzień na Rynku będzie się odbywał od 8.00 do 14.00 charytatywny kiermasz przetworów domowych. Pozyskane fundusze będą przeznaczone na skomplikowaną operację za granicą Elżbiety.
 14. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty śp. Grażyna Paszuda i Grzegorz Krzysztyniak. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!
 15. Niech Boża łaska towarzyszy nam w nowym tygodniu i odnawia serca w czasie rozpoczynającego się adwentu. Szczęść Boże!
Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb