Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (28.05.2023 r.)

 1. Dziś za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Także dziś o 15.30 podczas Mszy św., w rocznicę śmierci bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, wraz ze środowiskami patriotycznymi i narodowymi dziękować będziemy Panu Bogu za błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego – męża stanu, obrońcy Kościoła.
 3. W poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Matki Kościoła. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.
 4. W poniedziałek, wtorek, środę kandydaci do bierzmowania będą przeżywać triduum modlitewne w oczekiwaniu na Ducha Świętego. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie z ks. Proboszczem.
 5. We wtorek o 18.45 w ramach spotkań Kultura bliska, pochylimy się nad poezją rodaka krośnieńskiego ks. Zbigniewa Czuchry. O jego poezji dotykającej Krosna i okolic i recytacja wierszy poety stanowić będzie treść spotkania. Zapraszamy chętnych do Sali na plebanii.
 6. W czwartek (1.06.) rozpoczną się nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o 17.30. W niedzielę po Mszy o 15.30.
 7. W tym tygodniu I. czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.
 8. W I. czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, o 15.00 koronka do Miłosierdzia i Msza św.
 9. W I. piątek od 16.00 okazja do spowiedzi. O 19.00 wieczór uwielbienia.
 10. W I. sobotę o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 11. W I. sobotę o 9.00 wyjazd do chorych. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
 12. Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej – Odpust w parafii. Suma o 12.00 z aktem zawierzenia parafii i rodzin Bogu w Trójcy Jedynemu. Mszy św. będzie przewodniczył Metropolita Lwowski ks. abp Mieczysław Mokrzycki. Udzieli też sakramentu bierzmowania uczniom klas VIII. Spowiedź dla nich i wszystkich chętnych w sobotę od 16.30.
 13. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża różańcowa MB Fatimskiej.
 14. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – NMP Matkę Kościoła; w środę – Nawiedzenie NMP – odpust u Franciszkanów; w sobotę – św. Karola Lwangę i towarzyszy.
 15. Codziennie o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, a od 17.30 adoracja w ciszy i litania . Okazja do spowiedzi wielkanocnej.
 16. Nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Jana Pawła II obecnie trwa na ul. Naftowej w bloku 13,  a następnie 15.
 17. W pobliżu ołtarza Najświętszego Sakramentu znajdują się książki o nawiedzeniu w naszej parafii obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Jana Pawła II, o rodzinie Ulmów czekających na beatyfikacje i ks. Kazimierza Brzyskiego – mundur i sutanna. Warto je nabyć.
 18. Dziś na placu kościelnym można się podpisać pod obywatelskim projektem, który ma zaostrzyć prawo dotyczących seksualizacji dzieci w szkołach przez niepowołane do tego celu organizacje. Ten projekt więcej daje możliwości ingerencji rodziców w te sprawy. Chrońmy dzieci przed demoralizacją.
 19. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Kazimiera Janik,  Małgorzata Siwerska; Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!
 20. Niech Duch Święty tchnie w nas w nasze prace Bożego Ducha i nas uświęca. Szczęść Boże!
Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb