2 Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego (16.04.2023 r.)

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. O 15.00 uroczysta koronka do Miłosierdzia Bożego. Prosić będzie Pana Boga o pokój na Ukrainie i w naszej Ojczyźnie. Następnie Msza św. o 15.30 za ofiary katastrofy smoleńskiej, a po Mszy spotkanie w sali Plebani n/t współczesnego rozumienia patriotyzmu.
 2. W sąsiedniej parafii w Białobrzegach odpust Miłosierdzia Bożego. Suma o godz. 12.00.
 3. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, większej wrażliwości na potrzeby innych i pełnienia uczynków miłosierdzia.
 4. Na Placu kościelnym zbiórka do puszki na Kuchnię Brata Alberta w Krośnie i na Caritas – dzieła miłosierdzia.
 5. W poniedziałek w ramach spotkań Klubu Inteligencji Katolickiej o 19.00 Rozmowa i dyskusja koncentrować się będzie wokół tematu „Filozofii i jej wpływu na ludzkie życie”. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 6. We wtorek (18.04.) po Mszy o 18.00 z cyklu „Kultura Bliska” spotkanie z pisarką, historykiem i harcerką Krystyną Chowaniec n/t „Pamięć i ból Katynia”. Po spotkaniu można też nabyć książkę.
 7. We wtorek spotkanie członków Akcji Katolickiej.
 8. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy biblijnej.
 9. W tym tygodniu spotkanie z dziećmi i rodzicami dzieci I Komunijnych w czwartek po Mszy św. o 18.00.
 10. Codziennie o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, a od 17.30 adoracja w ciszy. Okazja do spowiedzi.
 11. W tym tygodniu modlitwę różańcową o 17.00 poprowadzi Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 12. W dniach 27 czerwca do 4 lipca 2023 r. nasza parafia organizuje wraz z biurem podróży Mateo Travel z Rzeszowa organizuje pielgrzymkę samolotową do Fatimy i Santiago de Compostella oraz innych miast Portugali. Szczegółów udziela ks. Bogusław. Więcej informacji na naszej stronie parafialnej oraz w gablocie.
 13. Reaktywujemy naszą scholę parafialną z dzieci i młodzieży. Spotkanie i próba dla chętnych w najbliższą sobotę o 10.00 w salce plebanii.
 14. W najbliższy piątek o 11.00 w kościele Piotra i Jana odbędzie się pogrzeb z honorami wojskowymi Kazimierza Człowiekowskiego pseudonim „Niemsta” żołnierza i dowódcy Armii Krajowej, więźnia sowieckich łagrów i reżimu komunistycznego zamordowanego przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa. Dawny nasz parafianin pochodzący z Białobrzeg odnaleziono szczątki jego ciała na cmentarzu w Rzeszowie przez pracowników Instytutu Pamięci Narodowej.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa niedzielnego.
 16. Zmarli w ostatnim tygodniu: śp. Maria Józefczyk; Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!
 17. Niech Chrystus Zmartwychwstały zwycięzca śmierci, piekła i szatana wspomaga nasze wysiłki w czynieniu dobra, przebaczenia i miłości. Szczęść Boże!
Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb