IV Niedziela zwykła (29.01.2023 r.)

 1. W poniedziałek (30.01.) po Mszy św. wieczornej nabożeństwo z prośbami i podziękowaniami do św. Michała Archanioła.
 2. W środę spotkanie grupy biblijnej o 18.45.
 3. W czwartek (2.02.) Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Porządek Mszy św. o 6.30; 7.30; 9.00; po południu o 15.30 i 18.00. Błogosławieństwo gromnic na każdej Mszy św. Jest to również dzień modlitw w intencji osób  konsekrowanych – zakonnych, także pochodzących z naszej parafii. Taca na wsparcie zakonów klauzurowych. 2 lutego to I. czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu . O 15.00 koronka.
 4. W piątek wspomnienie św. Błażeja. Za jego wstawiennictwem módlmy się o uzdrowienie z chorób gardła. W tym dniu poświęcamy również jabłka, które spożywamy w domu po wspólnej rodzinnej modlitwie.
 5. W I. piątek okazja do spowiedzi od 16.00. O 18.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy Najświętszemu Sercu P.J. Od 19.00 wieczór uwielbienia.
 6. W I. sobotę o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 7. W sobotę wyjazd do chorych o 9.00.
 8. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych o 15.30.
 9. Za tydzień po Mszy św. o 12.00 comiesięczne nabożeństwo w intencji kobiet oczekujących potomstwa i tych które chcą się cieszyć darem potomstwa.
 10. W tym tygodniu w czwartek o 18.00 spotkania dla rodziców i dzieci klas III Szk. Podst. w ramach przygotowań do I. Komunii św. Dzieci przynoszą świece od chrztu św., odnowią przyrzeczenia chrzcielne.
 11. Codziennie o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka, następnie różaniec. W tym tygodniu modlitwę różańcową poprowadzi Róża  św. Anny.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Miłujcie się.
 13. Za tydzień w Niedzielę tj. 5 lutego, po Mszy Świętej o godz. 12.00 i 15.30 w naszym kościele wystąpi Jean – Marie Elie Setbon, nawrócony na katolicyzm rabin Paryża i ultraortodoksyjny  Żyd, który w książce pt. „Od jarmułki do krzyża” opisuje swoją duchową drogę od judaizmu do katolicyzmu.. Po Eucharystii wygłosi konferencje pt. „Jak przekazywać wiarę w rodzinach w nieprzychylnych czasach”. Można też będzie zakupić jego książkę.
 14. W piątek zakończyliśmy kolędę. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim którzy przyjęli kapłanów z wizytą duszpasterską. Za wspólną modlitwę, błogosławieństwo domu i domowników, życzliwą atmosferę i dzielenie się sprawami którymi na co dzień żyjemy. Trudne sprawy nas mobilizują do omadlania i szukania Boskiej pomocy. Bóg zapłać za ofiary przeznaczane na potrzeby kościoła i utrzymanie księży. Za rodziny odprawimy kilka Mszy św. Więcej o kolędzie powiemy za tydzień.
 15. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Jadwiga Matelowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!
 16. Niech Pan Bóg nas ochrania przed pokusami złego ducha i błogosławi na nowy tydzień pracy i nauki. Szczęść Boże!
Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb