III Niedziela Adwentu (11.12.2022 r.)

 1. Dziś taca gospodarcza na ogrzewanie kościoła. Także dziś młodzież oazowa rozprowadza ”pierniczki świąteczne”. Całkowity dochód przeznaczony na dofinansowanie turnusów młodzieżowych oazowych na feriach i w czasie wakacji. Wspierając młodzież wspieramy ich w formacji duchowej i religijnej.
 2. W dniu dzisiejszym zapraszamy o 16.30 na koncert pieśni adwentowych w wykonaniu 6 chórów i orkiestry dętej.
 3. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na spotkanie w poniedziałek o 18.45. Tematem spotkania otwartego dla wszystkich chętnych jest „Ignacy Łukasiewicz człowiek wiary i dobroczynności”.
 4. We wtorek 13 grudnia – 41 rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego. Przyłączmy się do akcji by w tym dniu o 19.30 zapalić w oknie znicze jako światło wolności.
 5. We wtorek spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. Od soboty (17.12.) przez tak zwane „wielkie antyfony” będziemy bezpośrednio przygotowywać się do Świąt Bożego Narodzenia. Ostatni czas Adwentu przeżyjmy na modlitwie, spełniając uczynki miłosierdzia i darzmy się większą życzliwością. Otwierajmy serca na Boże Słowo które ma nas przygotować na Święta. W piątek rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus. Spowiedź adwentowa w naszej parafii przewidziana jest na 22 grudnia.
 7. W tym tygodniu zapraszamy na modlitwę ze św. Józefem. Rozpoczęła się peregrynacja łaskami słynącej ikony św. Józefa z Montrealu. Zapraszamy do słuchania słowa Bożego tematycznie o św. Józefie, szczególnie zapraszamy mężczyzn. Wiele łask można uprosić dla małżeństw i rodzin. Więcej na ten temat piszemy w gazetce. W sobotę o 8.00 pożegnanie ikony św. Józefa. Modlitewne spotkania ze św. Józefem mają charakter rekolekcji adwentowych.
 8. W sobotę (17.12.) o 9.00 pojedziemy przed świętami do chorych, których co miesiąc odwiedzamy i do tych chorych, którzy przyjmują Najświętszy Sakrament przed świętami. Prosimy dodatkowych chorych zgłosić w zakrystii. A stałych chorych jeśli ktoś telefonicznie nie odmówi tzn. że będzie czekał na kapłana.
 9. Codziennie o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec. Różaniec o 17.15  w tym tygodniu prowadzić będzie Róża św. Józefa S. Pelczara.
 10. Można nabyć w zakrystii i na placu świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zakupując świecę pomagamy biednym dzieciom fundując im obiady. Minimalny koszt świecy 10 zł.
 11. W tym tygodniu wspominamy w liturgii; w poniedziałek – NMP z Guadelupe; we wtorek – św. Łucję; w środę – św. Jana od Krzyża. .
 12. Zapraszamy na RORATY codziennie od poniedziałku do soboty o 6.00 – Mszę św. ku czci Najświętszej Maryi Panny.. W czwartek oprócz Rorat Porannych, będą dodatkowe o 18.00 dla dzieci. Po rannych roratach można wypić w Sali św. Anny gorącą herbatę i zjeść przed drogą kanapkę.
 13. W kościele stoi choinka dobroci, gdzie wiszą bombki na których widnieje napis co konkretnego będzie można kupić i złożyć pod choinkę dla potrzebujących.
 14. W niedzielę 18 grudnia Prezydent miasta, Przedsiębiorcy i Caritas zapraszają mieszkańców miasta na 16.30 na Rynek miasta na wigilię.
 15. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Jan Dudziński; Robert Janas; Adam Siwak; Kamila Napora. Dobry Jezus, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!
 16. Idźmy w nowy tydzień z Bożym błogosławieństwem umocnieni łaską Chrystusa. Szczęść Boże.
Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb