II Niedziela Adwentu (4.12.2022 r.)

1 .  Dzisiejsza niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem na wschodzie  –  Polakami mieszkającymi na terenach dawnej Rzeczpospolitej. Wspomóżmy ofiarą naszych rodaków na wschodzie, którzy przeżywają gehennę wojny.

 1. We wtorek (6.XII) spotkanie ze św. Mikołajem, który uczy nas jak obdarowywać się dobrocią: słowem, uczynkiem, modlitwą. Do naszego kościoła przyjdzie św. Mikołaj we wtorek o 16.30 i będzie obdarowywał podarkami. Zapraszamy rodziców z dziećmi. Rano albo po południu od 15.00 rodzice niech się dowiedzą w zakrystii czy św. Mikołaj się nie spóźni.
 2. W czwartek (8.12.) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 6.00; 7.30, 9.00; 18.00. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanej Matki. O godz. 12.00 do 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, wraz z Maryja przez  Jej Serce Niepokalane będziemy upraszać nawrócenie dla świata i miłosierdzie dla ludzi. Jest to tzw. „Godzina łaski”. O godz. 18.00 dzieci klas III przyjmą medalik MB Niepokalanej.
 3. W czwartek o 19.00 zapraszamy na koncert barbórkowy dedykowany św. Barbarze. Wystąpią artyści z Filharmonii Rzeszowskiej z zespołu „Po 13.00”. Wstęp wolny.
 4. W Piątek o 12.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. Bpa Krzysztofa Chudzio w intencji górników, naftowców, gazowników. Po Mszy św. poświęcenie figury św. Barbary ufundowanej przez naftowców Krosna i okolic.
 5. W najbliższą sobotę o 18.00 powitamy obraz (ikonę) św. Józefa pielgrzymującą po parafiach gdzie są Rycerze Kolumba. Przy obrazie patrona rodzin będziemy się modlić i słuchać słowa Bożego przez cały tydzień do następnej soboty.
 6. Za tydzień taca gospodarcza na ogrzewanie kościoła.
 7. W przyszłą niedzielę o 16.30 wystąpi 6 chórów z pieśniami w ramach przeglądu pieśni adwentowych. Zapraszamy.
 8. W tym tygodniu wspominamy w liturgii; we wtorek – św. Mikołaja: w środę – św. Ambrożego; w czwartek – MB Niepokalaną;
 9. W kościele stoi choinka dobroci, gdzie wiszą bombki na których znajduje się napis co konkretnego będzie można kupić i złożyć pod choinkę dla potrzebujących. Chętni mogą zrywać bombki i przynosić dary pod choinkę. Opiekunów ludzi starszych potrzebujących prosimy aby zgłaszać w zakrystii lub kancelarii co osoby najbardziej potrzebują i ich adresy i wtedy im się zaniesie dary.
 10. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Zakupując świecę pomagamy biednym dzieciom fundując im obiady. Minimalny koszt świecy 10 zł.
 11. Zapraszamy na RORATY codziennie od poniedziałku do soboty o 6.00 – Mszę św. ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy młodzież i dzieci by z lampionami w procesji podążać ku Maryi by z nią przygotowywać się na przyjście Jezusa. Na adwentowej drodze towarzyszyć nam będzie dziadek Joachim, ojciec NMP. Będziemy wspominać dziadków i ich role w życiu. W czwartek oprócz Rorat Porannych, są dodatkowe o 18.00 dla dzieci. Po rannych roratach zapraszamy dzieci i starszych by w Sali św. Anny wypili gorącą herbatę i zjedli przed drogą kanapkę.
 12. Różaniec o 17.30 w tym tygodniu prowadzić będzie Róża św. Franciszka z Asyżu .
 13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Jan Gorczyca. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!
 14. Życzymy wszystkim odnowienia bliskości z Chrystusem, Bożego błogosławieństwa i pokoju w sercu. Szczęść Boże!
Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb