I Niedziela Adwentu (27.11.2022 r.)

 1. Dziś rozpoczynają się katechezy przedmałżeńskie o 13.00 i trwać będą przez kolejne 4 niedziele.
 2. Zapraszamy na RORATY codziennie od poniedziałku do soboty o 6.00 – Mszę św. ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy młodzież i dzieci by z lampionami w procesji podążać ku Maryi by z nią przygotowywać się na przyjście Jezusa. Na adwentowej drodze towarzyszyć nam będzie dziadek Joachim, ojciec NMP. Będziemy wspominać biblijnych dziadków i ich role w życiu. W czwartek oprócz Rorat Porannych, będą dodatkowe o 18.00 dla dzieci. Po rannych roratach zapraszamy dzieci i starszych by w Sali św. Anny wypili gorącą herbatę i zjedli przed drogą kanapkę.
 3. We wtorek (29.12.) po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. Także we wtorek spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 4. W I. czwartek całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. i modlitwy o powołania.
 5. W I. piątek od 16.00 spowiedź. O 18.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 19.00 wieczór uwielbienia.
 6. W I. sobotę miesiąca dodatkowa Msza św. o godz. 8.00 ku czci Niepokalanego Serca NMP. Możliwość przyjęcia Szkaplerza Świętego. Do chorych pojedziemy przed Świętami.
 7. Od przyszłej niedzieli stanie w kościele choinka dobroci, gdzie będą wisieć bombki na których będzie napis co konkretnego będzie można kupić i złożyć pod choinkę dla potrzebujących. Chętni mogą zrywać bombki i przynosić dary pod choinkę. Opiekunów ludzi starszych, potrzebujących prosimy, aby zgłaszać w zakrystii lub kancelarii lub telefonicznie co osoby najbardziej potrzebują i ich adresy i wtedy im się zaniesie dary.
 8. W przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem na wschodzie – Polakami mieszkającymi na terenach dawnej Rzeczpospolitej. Chcemy wspierać ich modlitwą i ofiarą tak bardzo dzisiaj potrzebują na zagrożonych ukraińskich terenach.. Puszka przy kościele na te cele. O 15.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu o 17.00 prowadzić będzie Róża Różańcowa św. Teresy od Dz. J.
 10. W tym tygodniu wspominamy w liturgii; w środę – św. Andrzeja Ap.,  w sobotę – św. Franciszka Ksawerego; w niedzielę – św. Barbarę;
 11. We wtorek (6.12.) zapowiedział się i przyjdzie do naszego kościoła św. Mikołaj.
 12. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania: czwartek klasy VI godz. 18.00 złożą deklaracje i otrzymają indeksy.
 13. Ze względu na chorobę jednego z członków zespołu nie wystąpi dzisiaj podczas Mszy św. zespół polsko-ukraiński „Kalyna”. Przepraszają i przyjadą w styczniu.
 14. Chcemy z dorosłych mężczyzn utworzyć ministrancką grupę mężczyzn. Naszym pragnieniem jest by od czasu do czasu dorośli odsługiwali liturgię, służyli przy ołtarzu i wspomagali młodszych ministrantów. Pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę (3.12.) po Mszy św. wieczornej.
 15. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Jadwiga Froń, Genowefa Marek i Andrzej Czekański. Dobry Jezus a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!
 16. Idźmy w nowy tydzień z Bożym błogosławieństwem umocnieni łaską Chrystusa. Szczęść Boże.
Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb