XXXIII Niedziela Zwykła (13.11.2022 r.)

 1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie, które organizuje Klub Inteligencji Katolickiej otwarte dla wszystkich chętnych n/t „Dobrodziejstwo wiary i nauki – dopełnienie czy wykluczenie”.
 2. We wtorek spotkanie Rycerzy Kolumba.
 3. W środę połączymy nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z nabożeństwem do MB Szkaplerznej, uwielbienie Boga i modlitwa o uzdrowienie. Na zakończenie Mszy św. egzorcyzm wody, oleju i soli i przyjęcie oleju egzorcyzmowanego.
 4. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania przygotowujących się w naszej parafii: czwartek klasy VIII godz. 18.00.
 5. W sobotę pielgrzymka Akcji Katolickiej do przemyskiej katedry.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Ponowimy akt Zawierzenia Chrystusowi Królowi, Polski i świata, podczas Mszy o 12.00. Trwa nowenna przed uroczystością Chrystusa Króla.
 7. W tym tygodniu wspominamy w liturgii; w czwartek – św. Elżbietę Węgierską; w piątek – bł. Karolinę Kózkównę;
 8. Katechezy przedmałżeńskie rozpoczną się w niedzielę 27 listopada o 13.00 i trwać będą przez kolejne 4 niedziele. Zachęcamy do udziału młodych, którzy w najbliższych 2-3 latach będą zawierać małżeństwo. Nauki są wymogiem prawa kościelnego.
 9. Codziennie o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec. W tym tygodniu prowadzić będzie Róża Różańcowa  św. Jana z Dukli. O 17.30 nowenna przed uroczystością Chrystusa Króla i wypominki.
 10. Opłatki na stół wigilijny będą roznosić kościelni p. Waldemar i p. Damian. Poświecenie opłatków w dniu dzisiejszym. Kościelni będą wyposażeni w identyfikatory z pieczęcią parafii. Przyjmijcie ich życzliwie, są posłańcami zwiastującymi bliskie nadejście świąt. Podziękujmy im za solidną pracę w kościele składając z racji roznoszenia opłatków ofiarę.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Mały Gość Niedzielny i naszą gazetkę „Słowo z bazyliki”.
 12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Marek Ślusarczyk. Dobry Jezus, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!
 13. Życzymy wszystkim otwarcia się na łaskę Bożą, która nieustannie działa w naszym życiu. Na nowy tydzień wszystkim Szczęść Boże!
Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb