XXII Niedziela Zwykła (28. 08.2022 r.)

 1. W poniedziałek (29.08.) Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Michała Archanioła i egzorcyzm wody, oleju i soli.
 2. W czwartek (1 września) początek Roku szkolnego i katechetycznego – zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli na Eucharystię do Bazyliki, aby na modlitwie prosić o błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego na rozpoczynający się rok szkolny. Zachęcamy także w tym tygodniu zwłaszcza w I czwartek i piątek, by dzieci i młodzież skorzystała ze spowiedzi i komunii św. na rozpoczęcie roku.

W czwartek (1.09.) zapraszamy na 8.00 uczniów i nauczycieli i rodziców Zespołu Szkół Ogólnokształcących im M. Kopernika oraz Liceum Plastycznego i Zespół Szkół „Mechanik”, „Budowlanka”.   

Na 9.00 zapraszamy Szkołę Podstawową nr 6, Szkołę  Podstawową nr 10, Zespół Szkół Muzycznych. Dla tych uczniów co nie mogą przyjść o 9.00 zapraszamy na druga Mszę św. o 10.00  lub wieczorem o 18.00.

 1. W tym tygodniu I. czwartek miesiąca. Całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zaczniemy o 10.30 ze względu na Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy do indywidualnej modlitwy przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie. O 15.00 koronka, Msza św. i modlitwy w intencji powołań. 
 2. W I. piątek od 16.00 okazja do spowiedzi. O godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Sercu Bożemu za grzechy i zniewagi. O 19.00 wieczór uwielbienia.
 3. W sobotę o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP. O 7.30 członkowie Rycerstwa Niepokalanej zapraszają na wspólny różaniec.
 4. W sobotę wyjazd do chorych o 9.00.
 5. Za tydzień o 12.00 modlitwy o dar macierzyństwa dla kobiet i szczęśliwe rozwiązanie za wstawiennictwem św. Anny. Po Mszy o 15.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa Miłosierdzia Bożego.
 7. Zapraszamy mężczyzn do modlitwy różańcowej na tzw. męski różaniec. W najbliższą sobotę początek o 20.00 w sanktuarium Piotra i Jana a potem przejście procesyjne w modlitwie różańcowej ulicami Krosna do kościoła oo. Kapucynów.
 8. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego wikariusza, który rozpoczyna pracę duszpasterską i katechetyczną – Ks. mgr Bogusława Kroka.  Przyjmijmy go z życzliwością. Niech łaska Boża i dary Ducha Św. wspomagają go w kapłańskiej posłudze w naszej parafii. 
 9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności śp. Maria Kyc i Wacława (k) Gotfryd. Dobry Jezus a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!
 10. Idźmy w nowy tydzień z Bożym błogosławieństwem umocnieni łaską Chrystusa. Szczęść Boże.
Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb