II Niedziela Adwentu (5.12.2021 r.)

1 .  Dzisiejsza niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem na wschodzie  –  Polakami mieszkającymi na terenach dawnej Rzeczpospolitej. Można dziś złożyć do puszki ofiarę na te cele. 

2.   Jutro (6.XII) spotkanie ze św. Mikołajem, który uczy nas jak obdarowywać  się dobrocią: słowem, uczynkiem, modlitwą. Do naszego kościoła przyjdzie św. Mikołaj jutro o 16.30 i będzie obdarowywał podarkami. Zapraszamy rodziców z dziećmi. Rano albo po południu od 15.00 rodzice niech się dowiedzą w zakrystii czy św. Mikołaj się nie spóźni.

3. W środę (8.12.) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 6.00; 7.30, 9.00;  18.00. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanej Matki.  O godz. 12.00 do 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, wraz z Maryja przez  Jej Serce Niepokalane będziemy upraszać nawrócenie dla świata i miłosierdzie dla ludzi. Jest to tzw. „Godzina łaski”. Więcej o tym piszemy w gazetce.

4.  Codziennie o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec. W tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża Aniołów Stróżów.

5.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii;  w poniedziałek – św. Mikołaja: we wtorek – św. Ambrożego; w środę – MB Niepokalaną;

6. Za tydzień taca gospodarcza na ogrzewanie kościoła.

7. Zapraszamy na RORATY codziennie od poniedziałku do soboty o 6.00 – Mszę św. ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy młodzież i dzieci by z lampionami w procesji podążać ku Maryi by z nią przygotowywać się na przyjście Jezusa. W czwartek oprócz Rorat Porannych, będą dodatkowe o 18.00 dla dzieci.

8.  W kościele stoi choinka dobroci, gdzie wiszą bombki na których znajduje się  napis co konkretnego będzie można kupić i złożyć pod choinkę dla potrzebujących. Chętni mogą zrywać bombki i przynosić dary pod choinkę. Opiekunów ludzi starszych potrzebujących prosimy aby zgłaszać w zakrystii lub kancelarii co osoby najbardziej potrzebują i ich adresy i wtedy im się zaniesie dary.

9. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Zakupując świecę pomagamy biednym dzieciom fundując im obiady. Minimalny koszt świecy 7 zł.

10. Spotkania dla rodziców i dzieci klas III Szk. Podst. i wręczenie medalika NMP Niepokalanie Poczętej: we wtorek 7.12. o 18.00 klasa III Szk. Pod. Nr 10, w środę 8.12.kl. III Szk. Muzyczna; czwartek  9.12. kl. III Sz. Pod. Nr 6. 

11.  W kolejne niedziele adwentu, panowie kościelni przy kościele będą rozprowadzać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Składając ofiarę, podziękujmy im za  całoroczną piękną  pracę dla kościoła i parafii.    

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Sławomir Dziadosz, Marian Szymański, Kazimierz Rejman, Zbigniew Sanecki, Roman Syrek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

13. Niech Chrystus  Pan, który nas wspomaga swoją łaską obdarza pokojem, błogosławi wszystkim w nowym tygodniu. Szczęść Boże!

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb