I Niedziela Adwentu (28.11.2021 r.)

1.   Dziś zbiórka przy kościele na dzieci z chorobami nowotworowymi Fundacji rodzin wielodzietnych. Chciejmy wspomóc przed świętami dzieci w potrzebie.

Dziś także rozpoczynają się  katechezy przedmałżeńskie o 13.00 i trwać będą przez kolejne 4 niedziele.

2.  Zapraszamy na RORATY codziennie od poniedziałku do soboty o 6.00 – Mszę św. ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy młodzież i dzieci by z lampionami w procesji podążać ku Maryi by z nią przygotowywać się na przyjście Jezusa. Na adwentowej drodze towarzyszyć nam będzie Jezus w Eucharystii, który daje życie. W czwartek oprócz Rorat Porannych, będą dodatkowe o 18.00 dla dzieci.

3.  W poniedziałek (29.12.) po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. Można przynieść wodę, olej i sól które zostaną egzorcyzmowane. Egzorcyzmujemy, aby uchronić człowieka i rzeczy przed atakami złego ducha.

4.  We wtorek (30.12.) całodzienna adoracja i modlitwy w intencji Ojczyzny na zakończenie nowenny za przyczyną św. Andrzeja Boboli. Można się imiennie zapisywać na 1 godz. adoracji aby przez cały dzień trwały modlitwy. Listy są wyłożone na ołtarzu MB Nieustającej Pomocy.

5.  W czwartek (2.12.) i  (9.12.) o 12.00 Msze św. z okazji patronalnego Święta Górników, Gazowników i pracowników przemysłu wydobywczego – św. Barbary.

6.  W I. czwartek całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. i modlitwy o powołania.

7. W I. piątek od 16.00 spowiedź. O 18.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 19.00 wieczór uwielbienia i modlitwy o uzdrowienie.

8.   W I. sobotę miesiąca dodatkowa Msza św. o godz. 8.00 ku czci Niepokalanego Serca NMP. Możliwość przyjęcia Szkaplerza Świętego. Do chorych pojedziemy przed Świętami.

9.   Od przyszłej niedzieli  stanie w kościele choinka dobroci, gdzie będą wisieć bombki na których będzie napis co konkretnego będzie można kupić i złożyć pod choinkę dla potrzebujących. Chętni mogą zrywać bombki i przynosić dary pod choinkę. Opiekunów ludzi starszych, potrzebujących prosimy, aby zgłaszać w zakrystii lub kancelarii lub telefonicznie co osoby najbardziej potrzebują i ich adresy i wtedy im się zaniesie dary.

10. W przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem na wschodzie  –  Polakami mieszkającymi na terenach dawnej Rzeczpospolitej. Chcemy wspierać ich modlitwą i ofiarą. Puszka przy kościele na te cele. O 15.30 zmiana tajemnic różańcowych.

11.  Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu o 17.00 prowadzić będzie Róża Różańcowa Matki Bożej Królowej Polski.

12.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii;  we wtorek – św. Andrzeja Ap.,  w piątek – św. Franciszka Ksawerego; w sobotę – św. Barbarę;

13. Spotkania dla rodziców i dzieci klas III Szk. Podst. po przyszłej niedzieli. Terminy w gazetce.

14. W poniedziałek (6.12.) zapowiedział się i przyjdzie do naszego kościoła św. Mikołaj.

15. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Wojciech Słupczyński. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

16. Niech Chrystus  Pan, który nas wspomaga swoją łaską obdarza pokojem, błogosławi wszystkim w nowym tygodniu. Szczęść Boże!

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb