XXIX Niedziela Zwykła (17.10.2021 r.)

1.  W poniedziałek spotkanie Grupy Biblijnej po Mszy św. o 18.00.

2. W piątek (22.10). wspominamy w liturgii św. Jana Pawła II. Po Mszy św. różaniec i nabożeństwo ku czci św. papieża.

3. W sobotę (23.10.) po Mszy św. wieczornej zapraszamy na inscenizację pt. „Ludzie, których kochamy nie umierają, żyją w nas”, poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Serdecznie zapraszamy.

4. W następna niedzielę ma Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy wszystkie, wspólnoty, grupy działające w naszej parafii. Będzie to Msza św. rozpoczynająca rok pracy formacyjnej we wszystkich wspólnotach. Każda ze wspólnot otrzyma świecę – światło Chrystusa która towarzyszyć będzie w czasie spotkań formacyjnych.

5. W tym tygodniu spotkanie formacyjne i wspólny różaniec kandydatów do bierzmowania: we wtorek o 17.00 różaniec i po różańcu spotkanie w salce klas VII. Natomiast klasy VI przychodzą w czwartek na 17.30, podczas Mszy św. o 18.00 złożą deklaracje. Ostateczny termin.

6. W tym tygodniu wspominamy w liturgii; w  poniedziałek  – św. Łukasza Ewangelisty; we wtorek – bł. Jerzego Popiełuszkę; w środę – św. Jana Kantego; w piątek – św. Jana Pawła II; w sobotę – św. Józefa Bilczewskiego;  

7.  Zbliża się miesiąc listopad. Zachciejmy uporządkować groby zmarłych by w ten sposób potwierdzić nasz szacunek wobec tych którzy spoczywają na cmentarzu i oczekują zmartwychwstania.

8. Wszystkim którzy złożyli ofiarę w tym miesiącu na cele gospodarcze i remonty w Bazylice składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać za troskę o świątynię – dom Boży.

9.  Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Modlitwa różańcowa scala rodzinę i jest to wielka broń w walce ze złym duchem.Za wspólne odmówienie różańca w kościele czy w domu można zyskać odpust zupełny. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci i młodzieży o 17.00, dla dorosłych po Mszy św. wieczornej czyli ok. 18.35. W niedziele różaniec po Mszy św. o 15.30. W kaplicy Emaus codziennie o 17.00.

10. W Watykanie rozpoczął się Synod poświęcony rozumieniu i misji Kościoła we współczesnym świecie. Jaka jest wola Boża względem Kościoła. Co Duch Boży mówi Kościołowi. Synod potrwa 3 lata. W tym roku na poziomie parafialnym i diecezjalnym. W grupach, wspólnotach stowarzyszeniach chcemy rozmawiać, jak najlepiej Kościół ma wypełniać swoją misję w świecie. Każdy katolik może wnieść do rozmowy swój głos, co mu Duch Boży podpowie. Najlepiej podczas spotkań grup, wspólnot przy parafii.

11.  W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Józef Wietecha. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

12.  Niech Bóg w Trójcy Jedyny obdarza swoją mocą wszystkich, którzy do Niego należą. Szczęść Boże!

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb