XXVI Niedziela Zwykła (26.09.2021 r.)

1.  W poniedziałek i wtorek zapraszamy rodziców wraz uczniami klas I szkół ponad podstawowych na 18.00. Spotykamy się przed bierzmowaniem. Najpierw będzie  Eucharystia, potem krótkie spotkanie dla rodziców, a następnie w salkach rozmowa z uczniami w obecności rodziców. W poniedziałek uczniowie klas, które kończyły Szk. Podst. nr 6.  We wtorek Szk. Podst. nr 10 i uczniowie z innych szkół mieszkający na terenie parafii farnej. Uczniowie przynoszą indeksy uczniowskie i  kartkę z udziałem w Mszach św. niedzielnych.

2.     W rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, już po raz 14 ludzie na całym świecie wychodzą na ulice o 15.00  z koronką w ręku by prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. Wszyscy chętni, spotykają się we wtorek na RYNKU MIASTA o 15.00 lub mogą się zgromadzić w dowolnym miejscu i odmówić wspólnie koronkę.

3.    W środę (29.09). na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

4.  W czwartek zapraszamy na 18.00 rodziców dzieci klas III Szkół Podstawowych z terenu naszej parafii, by omówić przygotowania dzieci do I spowiedzi i Komunii św.

5.    W piątek (1 października) początek nabożeństw różańcowych.  Zachęcamy do licznego udziału gdyż wołanie Matki Bożej o ocalenie świata i naszych rodzin jest ciągle aktualne a modlitwa różańcowa to wielka broń w walce ze złym duchem. Za wspólne odmówienie różańca w kościele czy w domu można zyskać odpust zupełny. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci i młodzieży o 17.00, dla dorosłych po Mszy św. wieczornej czyli ok. 18.35. W niedziele różaniec dla wszystkich po Mszy św. o 15.30. W kaplicy Emaus codziennie o 17.00.

6.    W I piątek okazja do spowiedzi od 16.00. Msza św. o 18.00 wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy i zniewagi i wieczór uwielbienia o 19.00.

7.    W sobotę o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. Możliwość przyjęcia szkaplerza świętego.

8.    W I sobotę o 9.00 wyjazd do chorych.

9.    W przyszłą niedzielę o 15.30 zmiana tajemnic różańcowych.

10.  W I niedzielę miesiąca po Mszy św. o 12.00 modlitwy o dar potomstwa i o zdrowie dla mam i dzieci oczekujących narodzin.

11.  Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu (do piątku) poprowadzi Róża Różańcowa bł. Jana Balickiego

12.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii:  w poniedziałek – św. Wincentego a`Paulo; we wtorek – św. Wacława;  w środę – Św. Michała, Gabriela, Rafała; w czwartek – św. Hieronima; w piątek – św. Teresy od Dz. Jezus; w sobotę – św. Aniołów Stróżów;

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Janina Niedzielska. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie!

14. Niech Pan umacnia naszą wiarę i błogosławi na każdy dzień nowego tygodnia. Szczęść Boże!

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb