IV Niedziela Zwykła (31.01.2021 r.)

1. Dziś wystąpi przed Mszą św. i po Mszy o 12.00 zespół  instrumentalny Fila-lala z kolędami.

2. Także w dniu dzisiejszym po Mszy św. o 15.30 Krąg Rodzin Domowego Kościoła Rejon Krosno I zaprasza na różaniec wynagradzający przed Najświętszym Sakramentem za grzechy popełniane w naszej Ojczyźnie.

3.  We wtorek (2.02.)  Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Porządek Mszy św. o 6.30; 7.30; 9.00; po południu o 15.30 i 18.00. Błogosławieństwo gromnic na każdej Mszy św. Jest to również dzień modlitw w intencji osób  konsekrowanych – zakonnych, także pochodzących z naszej parafii. Taca na wsparcie zakonów klauzurowych. Podczas Mszy św. o 9.00 odnowienie ślubów zakonnych przez siostry Klawerianki.

4. W środę wspomnienie św. Błażeja. Za jego wstawiennictwem módlmy się o uzdrowienie z chorób gardła. W tym dniu poświęcamy również jabłka, które spożywamy w domu po wspólnej rodzinnej modlitwie. W piątek św. Agaty – obrzęd błogosławieństwa chleba, wody i soli.

5.  W środę spotkanie Grupy Biblijnej po Mszy św. wieczornej.

6.  W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Bractwa Ratowania dusz od potępienia wiecznego. Zapraszamy także osoby, które chciałby dołączyć do Bractwa.

7.  W tym tygodniu I. czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.

8.  W I. czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O 15.00 Msza św.

9.  W I. piątek okazja do spowiedzi od 16.00. O 18.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.  Od 19.00 wieczór uwielbienia i modlitwy o uzdrowienie.

10.  W I. sobotę o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP.

11.   Wyjazd do chorych o 9.00.

12. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych o 15.30.

13. Za tydzień po Mszy św. o 12.00 comiesięczne nabożeństwo w intencji kobiet oczekujących potomstwa i tych które chcą się cieszyć darem potomstwa. W kaplicy św. Anny specjalne błogosławieństwo.

14. W tym tygodniu modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą św. poprowadzi Róża MB  Różańcowej.

15. W tym tygodniu spotkania dla rodziców i dzieci klas III Szk. Podst. w ramach przygotowań do I spowiedzi i I. Komunii św. Dzieci przynoszą świece od chrztu św., odnowią przyrzeczenia chrzcielne.  Spotkania modlitewne o 18.00 w poniedziałek klasa III  SP nr 10, we wtorek dzieci i rodzice ze Szkoły Muzycznej; w czwartek kl. III A SP nr 6, czwartek kl. III B SP nr 6.

16. Codziennie wystawienie Najświętszego Sakramentu (w dni powszednie) o  17.00, koronka do miłosierdzia Bożego i modlitwa różańcowa.

17.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Błażeja; w piątek – św. Agatę; w sobotę – św. Pawła Miki i Towarzyszy. 

18. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Maria Pilecka Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

19.  Niech Pan umacnia i błogosławi wszystkich otwartego serca. Na nowy tydzień – Szczęść Boże!

W naszej parafii organizowane są 33 dniowe rekolekcje zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi. Aby uzyskać więcej informacji – kliknij!

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb