Niedziela Słowa Bożego

Papież Franciszek postanowił, że 3. Niedziela Zwykła roku liturgicznego będzie obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego.

17 grudnia 2020 r. Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydała notę w której czytamy: „Poprzez teksty biblijne odczytywane podczas liturgii, to sam Bóg mówi do swojego ludu i sam Chrystus głosi swoją Ewangelię” .

W czasie dzisiejszej niedzieli gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Bpa Stanisława Jamrozka, który przewodniczył Mszy św. o godz. 12:00, wygłosił homilię a także udzielił sakramentu chrztu św. naszemu parafianinowi.

Z racji przeżywanej Niedzieli Słowa Bożego na stronie naszej parafii na Facebooku każdego dnia przez tydzień o godz. 6:00. Pojawi się grafika z jednym zdaniem pochodzącym z Ewangelii poszczególnego dnia. Poniżej w nawiasie znajduje się cały fragment Ewangelii na dziś, który zachęcamy, aby przeczytać i rozważyć. Zachęcamy również do włączenia się do Grupy Biblijnej działającej w naszej parafii, aby jeszcze bardziej zgłębiać tajemnice Słowa Bożego. Spotkania odbywają się co dwa tygodnie w środy po Mszy św. wieczornej.

HOMILIA – VIDEO

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb