OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Adwentu (6.12.2020 r.)

1. Dziś solidaryzujemy się ze św. Mikołajem z Miry i obdarowujemy się dobrocią: słowem, uczynkiem, modlitwą.

Do naszego kościoła przyjdzie św. Mikołaj dziś o 10.30 i po Mszy św. będzie obdarowywał podarkami. Zapraszamy rodziców z dziećmi.

2.  Dziś także panowie kościelni przy kościele będą rozprowadzać opłatki na stół wigilijny. Podziękujmy im za  całoroczna pracę składając ofiarę.

Opłatki na stół wigilijny będzie można nabyć także w przyszłą niedzielę. 

3 .  Także dzisiejsza niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem na wschodzie  –  Polakami mieszkającymi na terenach dawnej Rzeczpospolitej. Chcemy wspierać ich modlitwą i ofiarą. Można dziś złożyć do puszki ofiarę na te cele. 

4. W poniedziałek modlitwa i konferencja o 18.00 dla dzieci klas III ze Szkoły Muzycznej i ich rodziców.

5. We wtorek (8.12.) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 6.00; 7.30, 9.00;  18.00. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanej Matki.  O godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, wraz z Maryja przez  Jej Serce Niepokalane będziemy upraszać nawrócenie dla świata i miłosierdzie dla ludzi. Jest to tzw. Godzina Łaski według objawień Matki Bożej we Włoszech 8 grudnia 1947 roku. Wystawienie Najświętszego Sakramentu potrwa do godz. do 18.00. W tym dniu można przyjąć medalik Matki Bożej Niepokalanej.

6.  Codziennie o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec. W tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża Różańcowa MB Fatimskiej.

7.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii;  w poniedziałek – św. Ambrożego; we wtorek MB Niepokalaną; w sobotę – NMP z Guadalupe.

8. Za tydzień taca gospodarcza na ogrzewanie kościoła.

9. Zapraszamy na RORATY codziennie od poniedziałku do soboty o 6.00 – Mszę św. ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy młodzież i dzieci by z lampionami w procesji podążać ku Maryi by z nią przygotowywać się na przyjście Jezusa. W czwartek oprócz Rorat Porannych, będą dodatkowe o 18.00 dla dzieci.

10.  W kościele stoi choinka dobroci, gdzie wiszą bombki na których znajduje się  napis co konkretnego będzie można kupić i złożyć pod choinkę dla potrzebujących. Chętni mogą zrywać bombki i przynosić dary pod choinkę. Opiekunów ludzi starszych potrzebujących prosimy aby zgłaszać w zakrystii lub kancelarii co osoby najbardziej potrzebują i ich adresy i wtedy im się zaniesie dary.

11. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Zakupując świecę pomagamy biednym dzieciom fundując im obiady. Minimalny koszt świecy 6 zł.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Janina Pelc i Wanda Albrycht. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

13.  Przeżywajmy adwent czuwając zwróceni w stronę Maryi, która przynosi nam Zbawiciela. Wszystkim mówimy Szczęść Boże!

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb