Margaretka

„Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”. Mt 9, 37


6 grudnia, w naszej Parafii św. Mikołaj w sposób szczególny obdarował naszych nowych Kapłanów najpiękniejszym prezentem jakim jest modlitwa. W odpowiedzi na wezwanie Pana Jezusa i Maryi o modlitwę za kapłanów, zostali objęci modlitwą margaretkową.


Podczas Mszy Świętej o godz. 15.30 uroczyste przyrzeczenie dożywotniej modlitwy za tych Kapłanów złożyło łącznie 21 naszych Parafian, którzy usłyszeli w sercu Boże wezwanie do podjęcia wstawienniczej modlitwy za kapłanów i pragną to zadanie wypełniać w Apostolacie Margaretka. Symbol Apostolatu, to polny kwiat margaretka, ma 7 płatków, które oznaczają dni tygodnia. 7 osób otacza modlitwą konkretnego kapłana, w wybranym przez siebie dniu. Kapłani otrzymali pamiątkowe laurki oraz bukiet kwiatów – margaretek. Ksiądz Proboszcz Andrzej Chmura pobłogosławił Apostolat, modlących się i Kapłanów, oraz zawierzeni zostali wszyscy Niepokalanemu Sercu Maryi i Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Życzę naszym drogim Kapłanom by byli gorliwymi naśladowcami i sługami Jezusa, rybakami dusz ludzkich, by byli solą ziemi i światłością świata. 
Miłosierny Boże błogosław naszym Kapłanom, obdarz potrzebnymi łaskami, darami i charyzmatami, niech Maryja skryje swych umiłowanych Synów w Niepokalananym Sercu. 
Wszystkim modlącym życzę wytrwałości i gorliwości w modlitwie, odważnej walki z grzechem, trwania w łasce uświęcającej i świętości. 

Alicja Śnieżek

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb