Święty dzień – czuwanie

Wieczorem 31 października 2020 r. Rycerstwo Niepokalanej przy Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Krośnie, wraz z kapłanami naszej Parafii, ks. Dawidem Kowalczykiem i ks. Szymonem Kotem, w odpowiedzi na bezbożne manifestacje przeciw życiu od poczęcia, a także ataków na świątynie Pana poprowadziło nocną adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą ekspiacyjną.

31 października to nie przypadkowy termin czuwania modlitewnego, ponieważ jest to największe święto satanistów. Poprzedniego dnia, 30 października 2020 r., Światowy Zakon Szatana, który poparł antyrządowe protesty w Polsce, odprawił „czarną mszę” w intencji wsparcia sił, które protestują na ulicach naszych miast.

Stąd nasza wspólnota Rycerstwa wybrała właśnie ten wieczór i noc na modlitwę ekspiacyjną.Czuwanie rozpoczęło się Eucharystią o godzinie 18.00, po której było wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa.Przyzywaliśmy potężnego wstawiennictwa Niepokalanej, Świętych oraz naszych Aniołów i Archaniołów. Błagaliśmy Miłosiernego Boga o łaskę nawrócenia i opamiętania dla grzeszników, organizatorów i uczestników manifestacji. Przepraszaliśmy Pana Jezusa za grzechy aborcji, za grzechy świętokradztwa, profanacji Kościołów, za grzechy okultyzmu. Psalmem 51 wzywaliśmy Bożej łaskawości nad nami grzesznikami. Odśpiewaliśmy Suplikacje. Ks. Dawid modlił się nad nami modlitwą uwolnienia. Bożemu Miłosierdziu zawierzyliśmy naszą Parafię, nasze rodziny i nas samych. W naszej modlitwie nie zapomnieliśmy też o kapłanach, szczególnie tych, którzy pogubili się na drodze swojego powołania.Na koniec zapaliliśmy przyniesione przez nas znicze w intencji nienarodzonych, modląc się o ochronę życia poczętego. Z zapalonymi zniczami przeszliśmy do obrazu Matki Bożej Szkaplerznej i tam odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. Następnie zapalone znicze postawiliśmy pod Krzyżem przy naszej Bazylice. Czuwanie zakończyło się o godzinie 22.00.

Alicja Śnieżek

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb