XXIX Niedziela Zwykła 18.10.2020

***KOMUNIKAT***:

W związku z nasilającą się pandemią na terenie archidiecezji przemyskiej i całej Polsce, Metropolita Przemyski Abp Adam Szal z dniem dzisiejszym udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. osobom przebywającym w strefie żółtej i czerwonej. Jednocześnie zachęca, aby w niedziele i święta pozostawać w łączności z lokalną wspólnotą parafią poprzez modlitwę, słuchanie i rozważanie Słowa Bożego oraz uczestnicząc we Mszy św. poprzez transmisje radiowe, telewizyjne czy internetowe.

W kościołach należy przestrzegać reżimu sanitarnego, zakładając maseczki lub przyłbice zakrywające usta i nos. Często także myjmy i dezynfekujmy ręce i zachowujmy przepisaną odległość

________

1. Dziś niedziela misyjna. Rozpoczyna tydzień modlitwy i zaangażowania na rzecz misji św. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na misje św.

2. W poniedziałek zapraszamy do Matki Bożej Murkowej (oo. Franciszkanów) na 21.00. Staniemy do Apelu, Odmówimy różaniec i ponowimy akt zawierzenia Matce Bożej naszych parafii i całego miasta. Poprosimy Matę Bożą Obrończynię Wiary, że tak jak broniła Krosno w XVII wieku przed Kozakami i Tatarami, tak niech broni nas przed zarazą. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej.

3. We wtorek 20 października spotkanie Zakonu Rycerzy Kolumba. Zachęcamy chętnych mężczyzn do wzięcia udziału w spotkaniu.

4. W środę spotkanie Grupy Biblijnej po Mszy św. o 18.00.

5. W czwartek wspominamy w liturgii św. Jana Pawła II. Po Mszy św. różaniec i nabożeństwo ku czci św. papieża.

6. W tym tygodniu wspominamy w liturgii; w poniedziałek – bł. Jerzego Popiełuszkę; we wtorek – św. Jana Kantego; w piątek – św. Józefa Bilczewskiego; w sobotę – bł. Jana Balickiego;

7. Zbliża się miesiąc listopad. Zachciejmy uporządkować groby zmarłych by w ten sposób potwierdzić nasz szacunek wobec tych którzy spoczywają na cmentarzu i oczekują zmartwychwstania.

8.Przez cały miesiąc listopad w dni powszednie od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej będą odprawiane nabożeństwa wypominkowe za zmarłych. Kartki wypominkowe znajdują się na ołtarzach bocznych św. Józefa i M.B. Szkaplerznej. Wypełnione imionami i nazwiskami zmarłych można składać do skrzynki przy ołtarzu Najświętszego Sakramentu lub do zakrystii. Można też wpisać dzień z datą w którym chcielibyśmy uczestniczyć w nabożeństwie.

9. Wszystkim którzy złożyli ofiarę w tym miesiącu na cele gospodarcze i remonty w Bazylice składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać za troskę o świątynię – dom Boży.

10. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Modlitwa różańcowa scala rodzinę i jest to wielka broń w walce ze złym duchem.Za wspólne odmówienie różańca w kościele czy w domu można zyskać odpust zupełny. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci i młodzieży o 17.00, dla dorosłych po Mszy św. wieczornej czyli ok. 18.35. W niedziele różaniec po Mszy św. o 15.30. W kaplicy Emaus codziennie o 17.00.

11. W tym tygodniu na spotkanie formacyjne i wspólny różaniec o 17.00 przychodzą kandydaci do bierzmowania: wtorek klasy VI; środa klasy VII; czwartek kl. VIII.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Janina Wietecha, Romana (k) Wojtowicz, Roman Topór. Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie!

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb