XXVIII Niedziela Zwykła 11.10.2020

1. Dziś Dzień Papieski pod hasłem „TOTUS TUUS”. Dzień Papieski ma na celu poznawanie nauczania św. Jana Pawła II i zbiórkę pieniędzy do puszek przy kościele na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” która rozdziela stypendia zdolnej młodzieży a pochodzącej z ubogich rodzin. Wesprzyjmy to dzieło. O 17.00 koncert organowy dedykowany św. Janowi Pawłowi II w wykonaniu Piotra Michalik z Akademii Muzycznej w Krakowie.

2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na spotkanie n/t „Wojna Polsko-bolszewicka z 1920 roku na tle sytuacji międzynarodowej”.

3. We wtorek o 8.00 Msza św. inaugurująca Rok Akademicki Karpackiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie.

4. We wtorek (13.10) ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00 następnie procesję różańcową pokutną. Figurę MB przybiorą Róże Żywego Różańca.

5. W środę Dzień Edukacji Narodowej, modlić się będziemy za nauczycieli, wychowawców, pedagogów, katechetów. Msza św. o bł. Boże dla nauczycieli i radość wieczną dla zmarłych w czwartek o 18.00.

6. W czwartek (15.10) o godz. 13.30 w kościele Piotra i Jana odprawiona zostanie Msza św. w intencji dzieci nienarodzonych, utraconych, zmarłych przed urodzeniem i ich rodziców. Potem trumna ze zmarłymi dziećmi zostanie złożona w grobie na cmentarzu. Organizatorzy zapraszają szczególnie tych, którzy doświadczyli straty nienarodzonego dziecka oraz tych, którzy pragną ich modlitewnie i duchowo wesprzeć.

7. W piątek (16.10) Koncert Papieski w rocznicę wyboru na papieża naszego rodaka Jana Pawła II. Wystąpi aktor Jerzy Trela, i Profesor Marek Stefański organy. Zapraszamy.

8. W przyszłą niedzielę o 12.00 Msza św. w intencji Związku Zawodowego „Solidarność” w 40-rocznicę powstania i w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. odsłonięcie i poświęcenie tablicy na „murze pamięci”.

9. W niedzielę wspominamy w liturgii św. Łukasza Ewangelistę. Jest on patronem służby zdrowia. Módlmy się za tych którzy pomagają chorym, aby to czynili w duchu miłości bliźniego. Polecamy łaskawości Pana i naszym modlitwom solenizanta ks. Łukasza Piroga – wikariusza naszej parafii.

10. Przyszła niedziela to niedziela misyjna. Taca na misje św.

11. W tym tygodniu wspominamy w liturgii; w środę – św. Małgorzatę Marię Alacoque; w czwartek – Teresę od Jezusa (Wielką); w piątek – św. Jadwigę Śląską; w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego; w niedzielę – św. Łukasza;

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Maria Woźniak i Tadeusz Barłóg. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

13. Niech Pan Bóg ma nas wszystkich w swojej opiece i darzy zdrowiem, oddala zarazę. Szczęść Boże!

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb