XXV Niedziela Zwykła 20.09.2020

1. Dziś niedziela środków społecznego przekazu, modlimy się za pracowników mediów, aby przekazywali ludziom prawdę. Materialnie wspieramy media katolickie zwłaszcza nasze diecezjalne Radio „Fara”.

2. W środę wspominamy w liturgii św. Ojca Pio.

3.  Biblię chcemy poznawać, czytać i nią się modlić. Zapraszamy we czwartek po Mszy św. wieczornej na I spotkanie po wakacjach wszystkich kochających Pismo św.  chcących uczestniczyć w grupie biblijnej.

4.   W przyszłą niedzielę na  Mszę św. o 15.30  i spotkanie zapraszamy rodziców

dzieci kl. III, wszystkich szkół z terenu naszej parafii w związku z rozpoczęciem przygotowań dzieci  do I spowiedzi i Komunii św.

5. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. Wojciecha.

6.  Gdyby ktoś z parafian chciał włączyć się w łańcuch modlitwy różańcowej i odpowiedzieć na apel Matki Bożej z Fatimy „Módlcie się codziennie na różańcu” niech zapyta w zakrystii księdza lub przewodniczących Róż Różańcowych. Zapiszmy się do Róż Żywego Różańca. Zachęcamy.

7.  Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim którzy złożyli miesięczną ofiarę na remonty w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdy grosz z serca ofiarowany na świątynię Pańską. Dziękujemy także ofiarodawcom, którzy indywidualnie złożyli ofiarę. Dobroczyńców polecamy w środowej nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło, Miłujcie się.

9. Codziennie wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego o 17.00.

10.  Dziękujemy lekarzom zwłaszcza krośnieńskim i modlimy się o siłę dla nich w ich pracy zwłaszcza w walce z koronawirusem. Od 1 października będzie działał w Krośnie nowy Ośrodek Zdrowia mieszczący się w nowo dobudowym budynku Galerii Portius 2. Będzie przyjmował lekarz rodzinny i lekarz pediatra. Można tam się zapisywać do lekarza rodzinnego od poniedziałku 21 września od 10.00 – 18.00.

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Bogumiła Wilusz.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

12.  Przeżywajmy nowy tydzień w Bożej Miłości i z błogosławieństwem. Szczęść Boże!

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb