Niedziela Palmowa 05.04.2020

### Okazja do spowiedzi. Można się spowiadać w okresie wielkanocnym po ustaniu wirusa, ale gdyby ktoś chciał przed świętami to będzie można w najbliższy poniedziałek, wtorek, środę w kościele i w sali św. Anny od 6.30 do 10.00 i po południu od 15.00 do 18.00 z zachowaniem wszelkiej ostrożności przed przenoszeniem koronawirusa. O godz. 15.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. ###

1. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu jedynie w sprawach pilnych poniedziałek i wtorek o 19.00.

2. W czwartek rozpoczniemy ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE – męki, śmierci i zmartwychwstanie Chrystusa. To najważniejsze religijne dni całego roku.

3. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18.00 na pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Adoracja do 22.00. Rano nie ma Mszy św., podobnie w Wielki Piątek i Sobotę.

4. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o 9.00 i 17.15. O godz. 18.00 w kościele Liturgia Męki Pańskiej, adoracja krzyża (bez ucałowania a tylko głęboki skłon) i komunia św. oraz przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego i śpiew Gorzkich Żali. Adoracja do 24.00.

5. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, co do ilości i jakości jedzenia. W tym dniu nie ma dyspensy.

6. W Wielką Sobotę nie będzie świecenia pokarmów ze względu na zaostrzone rygory sanitarne.

Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 19.00. Adoracja do 22.00.

7. W przyszłą niedzielę UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Msza św. rezurekcyjna o 6.00 bez procesji. Pozostałe Msze św. o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 15.30 i 18.00.

8. Ze względu na ograniczoną możliwość uczestniczenia w Mszach św. i nabożeństwach Triduum Paschalnego i Świąt do 5 osób – głównie tych, którzy mają zamówione Msze św. prosimy oglądać transmisje internetowe z naszego kościoła począwszy od Wielkiego Czwartku. Znaleźć je można na stronie parafii Krosno-Fara.

9. W zakrystii i na placu kościelnym przez cały tydzień można nabyć świece (paschaliki), a złożona ofiara przeznaczona jest na dożywanie dzieci. Do nabycia także baranki. Zakupioną świecę można zapalić w domu podczas świąt czy na grobach zmarłych.

10. Wielkie podziękowanie składamy tym, którzy rozumieją potrzebę utrzymania naszego kościoła i składają dary pieniężne zwłaszcza na konto bankowe parafii. Wszystkich codziennie polecamy łaskawości Pana. Prosimy o dalsze wsparcie. Konto parafii jest umieszczone na stronie internetowej parafii.

11. W tym tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą św. modlitwę różańcową 1-2 osób poprowadzi Róża św. Jadwigi Śląskiej.

12.W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności

śp. Józef Leniek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

13. Niech Pan nas ochrania przed wszelkimi chorobami i da pokój serca i radość życia. Szczęść Boże!

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb