VI Niedziela Zwykła 16.02.2020

1. Jutro (17.02.) wypada II rocznica śmierci naszego rodaka ks. Janusza Szczepańskiego. Msza św. w jego intencji o godz. 18.00.

2. We wtorek spotkanie Rycerzy Kolumba po Mszy św. wieczornej.

3. W sobotę (22.02.) Święto Katedry św. Piotra. W naszej Bazylice można w tym dniu zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim którzy złożyli miesięczną ofiarę na remonty w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdy grosz z serca ofiarowany na Bazylikę. Dobroczyńców polecamy w środowej nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

5. W tym tygodniu modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą św. poprowadzi nowo powstała Róża Różańcowa Świętej Rodziny, małżonków, którzy chcą modlić się za siebie i inne małżeństwa i rodziny. Gratulujemy i życzymy odwagi i wytrwałości. Jest jeszcze miejsce dla chętnych małżonków lub pojedynczych osób.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” , „Źródła”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci i młodzieży. Wiele tam ważnych i ciekawych treści religijnych, społecznych, ciekawych osobowości. W naszym parafialnym biuletynie podajemy plan lipcowej pielgrzymki do Włoch.

7. Zapraszamy na sobotnie spotkania o godz. 10.00 dziadków i wnuków. Wszyscy odkrywają artystyczne talenty. Mogą też przyjść osobno dziadzio czy babcia i same wnuki.

8. Ponieważ wiele jest zamawianych Mszy św. zwłaszcza z racji pogrzebów, które się odbyły, czas oczekiwania na odprawianą Mszę św. wydłuża się. Dlatego można wcześniej zwłaszcza rocznicę ślubów, odejścia do wieczności, inne zarezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności
śp. Maria Przysiecka i Jadwiga Nowak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

10. Błogosławionego tygodnia życzymy wszystkim parafianom i gościom. Szczęść Boże!

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb