IV Niedziela Adwentu 22.12.2019

1. W poniedziałek (23 XII) spowiedź adwentowa, która ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia. Spowiedź w godzinach 9.00-12.00 z przerwą półgodzinną o 10.30; Po południu spowiedź od 15.00 – 19.00 z przerwą półgodzinną o 16.30.

2. We wtorek o 6.00 ostatni dzień tegorocznych rorat. Zapraszamy.

3. We wtorek (24 XII) WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA – dzień oczekiwania na przyjście Chrystusa. Msza św. rano o 6.00 i 7.00, popołudniowej Mszy św. nie będzie ze względu na to, że będziemy zasiadać do wieczerzy wigilijnej. Jako rodziny chrześcijańskie podczas wieczerzy pamiętajmy o modlitwie, przeczytaniu fragmentu Pisma św. o narodzeniu Chrystusa i śpiewie kolęd. Wykluczmy z wieczerzy spożywanie alkoholu.

4. We wtorek o północy PASTERKA. Taca na Fundusz Ochrony Życia.

5. We wtorek nie ma postu, ale ze względu na uświęconą tradycję zachęcamy do powstrzymania się od pokarmów mięsnych.

6. W środę (25.XII) UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze św. jak w każdą niedzielę za wyjątkiem Mszy św. o 6.30.

7. W czwartek (26.XII) II. Dzień Świąt. ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA – pierwszego męczennika. Taca na Seminarium Duchowne w Przemyślu i uczelnie katolickie.

8. W piątek (27.XII) Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Poświęcenie i skosztowanie wina na rannych Mszach św. i wieczornej.

9. W sobotę (28.XII) Święto św. Młodzianków. Po Mszy św. wieczornej błogosławieństwo małych dzieci.

10. W niedzielę (29.12.) na zakończenie Mszy św. o 15.30 nabożeństwo do św. Michała Archanioła z prośbami i podziękowaniami.

11. W niedzielę (29.XII)Święto ŚW. RODZINY: Jezusa, Maryi i Józefa dziękujemy Panu Bogu za małżeństwa i rodziny, szczególnie za te, które w tym roku przyjęły sakrament małżeństwa i te które obchodzą jubileusze 25-lecia i 50-lecia pożycia małżeńskiego i prosić będziemy dla wszystkich o zgodę, miłość, umiejętność przebaczania i Boże błogosławieństwo. Zapraszamy małżeństwa jubileuszowe na 12.00, będzie dla nich specjalne błogosławieństwo.

12. W zakrystii i na placu kościoła można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Minimalny koszt świecy 5 zł. Podobnie można nabyć tygodniki katolickie świąteczne i modlitewnik peregrynacyjny. Powstaje kalendarz naszej parafii, od 1 stycznia będzie można nabyć kalendarz jako cegiełkę na remont kaplicy św. Anny.

13. W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

14. W poniedziałek o 17.00 jest organizowana wigilia dla osób samotnych i potrzebujących w budynku Caritas przy ul. Grodzkiej 45a. Dla uczestników zostały przygotowane paczki żywnościowe.

15. Na czas Świąt obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie św. Jana Pawła II można przynieść do kościoła.

16. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Bożena Wajs, Stanisław Paradysz.

17. Życzymy parafianom i gościom Bożego błogosławieństwa w przygotowaniu Świąt narodzenia Pańskiego i pokoju od Bożej Dzieciny. Szczęść Boże!

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb