I Niedziela Adwentu 01.12.2019

1. Dzisiaj młodzież ze szkół po Mszach św. będzie rozprowadzać świąteczne pierniczki i zbierać datki na Hospicjum „Caritas” w Krośnie

2. Zapraszamy na RORATY codziennie od poniedziałku do soboty o 6.00 – Mszę św. ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy młodzież i dzieci by z lampionami w procesji podążać ku Maryi by z nią przygotowywać się na przyjście Jezusa. Na adwentowej drodze towarzyszyć nam będzie Jezus w Eucharystii, który daje życie. W czwartek oprócz Rorat porannych, będą dodatkowe o 18.00 dla dzieci. 

Po rannych roratach w sali św. Anny będzie można posilić się kanapką i wypić gorącą herbatę przed udaniem się do szkoły czy do miejsca pracy. Jest to akcja naszych wspólnot i stowarzyszeń – „Z serca do serca”

3. We wtorek o 12.00 Msza św. z okazji patronalnego Święta Górników, Gazowników i pracowników przemysłu wydobywczego  św. Barbary.

4. W środę po Mszy św. wieczornej, spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

5. W I czwartek miesiąca całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.  i modlitwy o powołania.

6. W I. Piątek od 16.30 spowiedź. O 18.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 19.00 wieczór uwielbienia i modlitwy o uzdrowienie.

7. W piątek, 6 grudnia o 15.30 przyjdzie do naszego kościoła św. Mikołaj. rodzice w porze rannych Mszy św. i od 15.00 w zakrystii mogą się zapytać o przyjście św. Mikołaja. Upominki  św. Mikołaj wręczy wszystkim dzieciom, które przyjdą i ministrantom, scholi i młodzieży.

8. W I. Sobotę miesiąca dodatkowa Msza św. o 8.00 ku czci Niepokalanego Serca NMP. Możliwość włączenia się do duchowej adopcji dziecka poczętego lub odnowienia i możwiość przyjęcia Szkaplerza Św.

9. W sobotę 7 grudnia  o 10.00 zapraszamy dziadków z wnukami. Jest to akcja „DZIADKOWIE WNUKOM” . w formie wspólnego spędzania czasu będziemy się uczyć robić wycinanki, kartki świąteczne, wyszywać, opowiadać ciekawe historie, oglądać filmy. Czas na ciekawe rodzinne spotkanie. Pierwsze spotkanie w sobotę o 10.00

10. Za tydzień w niedzielę Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanej Matki. O godz. 12.00 do 13.00 tzw. Godzina Łaski

11. W przyszłą niedzielę comiesięczna taca na potrzeby bazyliki, utrzymanie, spłatę za wykonane prace w kaplicach i ogrzewanie.

12. W przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem na wschodzie – Polakami mieszkającymi na terenach dawnej Rzeczypospolitej. Chcemy wspierać ich modlitwą i ofiarą. Puszka przy kościele na te cele.

13. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 15.30 dzieci klas III SP przyjmą medalik M.B. Niepokalanie Poczętej.

14. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek św. Franciszka Ksawerego, w środę św. Barbarę, w piątek św. Mikołaja, w sobotę św. Ambrożego.

15. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu prowadzić będzie Róża Różańcowa św. Faustyny. 

16. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Cecylia Dubis i Jerzy Kielar. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

17. W nowy tydzień pracy i nauki idźmy pełni ufności i z Bożym błogosławieństwem.  Szczęść Boże!

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb