OGŁOSZENIA

 

--------------------------------------

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 XXV NIEDZIELA ZWYKŁA (24.09.2017 r.)

 

1. Dziś przy kościele odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijanie chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest pesel.

2.   W środę i czwartek na wieczorną Mszę św. i spotkanie zapraszamy rodziców dzieci kl. III, w związku z przygotowaniami  do I spowiedzi i Komunii św.

W środę niech przyjdą rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 i Szkoły Muzycznej, natomiast w czwartek rodzice dzieci ze Szkoły nr 6.

3. W piątek w Święto św. Michała Archanioła zapraszamy na powitanie, poświęcenie  i zainstalowanie figury św. Michała Archanioła z Góry Gargano. Wprowadzenie figury i powitanie o 18.00 następnie Msza św. i krótkie nabożeństwo. Figura stanie w ołtarzu Matki Bożej Szkaplerznej. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Michała Archanioła.

4. We wtorek, środę i czwartek triduum przed Świętem i powitaniem figury św. Michała.

5.  W niedzielę 1 października początek nabożeństw różańcowych.  Zachęcamy do licznego udziału gdyż wołanie Matki Bożej o ocalenie świata i naszych rodzin jest ciągle aktualne a modlitwa to wielka broń w walce ze złym duchem. Za wspólne odmówienie różańca w kościele czy w domu można zyskać odpust zupełny. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci i młodzieży o 17.00, dla dorosłych po Mszy św. wieczornej czyli ok. 18.35. W niedziele różaniec po Mszy św. o 15.30. W kaplicy Emaus codziennie o 17.00.

6. W przyszłą  niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o 15.30.

7.   Różaniec w tym tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą św. poprowadzi Róża Różańcowa św. Anny.

8. Wyjazd chętnych na pielgrzymkę Róż Różańcowych do Jarosławia w najbliższą sobotę o 6.30 z parkingu na Podwalu k. Poczty.

9. 7 października (sobota) we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej organizowany jest tzw. Różaniec do granic. Wszyscy chętni Polacy, którzy kochają różaniec i wierzą w moc tej modlitwy staną wśród granic Polski, aby odmówić 4 części różańca. 2 za Polskę, a drugie 2 za świat. Nasz dekanat jest przypisany do Tylawy – Barwinka. Wybieramy się autokarem. Chętnych zapraszamy by się zapisywać w zakrystii lub w kancelarii do najbliższego piątki włącznie, gdyż musimy się zarejstrować.

10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Maria Markowicz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

11. Oby Duch Św. obdarowywał nas nieustannie darami, które wzmacniać będą nasze życie z Bogiem i bliźnimi.  Szczęść Boże!

 

 

 

---------------------------------------

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA (17.09.2017 r.)

 

1. Dziś (17.09.) rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę. Dzień modlitwy o pokój i pamięci o Polakach wywożonych na Sybir. Msza św. za Polskę i Sybiraków o 12.00.

2. Dziś niedziela środków społecznego przekazu, modlimy się za pracowników mediów, aby przekazywali ludziom prawdę. Materialnie wspieramy media katolickie zwłaszcza nasze diecezjalne Radio „Fara”. Dziś o 14.00 spotkanie z pisarzem, dziennikarzem, wykładowcą akademickim dr Stanisławem Krajskim.

3.  W poniedziałek Święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży i patrona Polski. Zapraszamy młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania zwłaszcza klasy III Gimnazjum na 17.30 zaś o 18.00 Msza św.

4. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania którzy nie przystąpili we wcześniejszych latach do tego sakramentu, odbywać się będzie w każdy I piątek miesiąca o 19.00.

5. We wtorek (19.09.) o 18.45 spotkanie Rycerzy Kolumba.

6. W piątek (22.09.) przypada 17 rocznica śmierci ks. Prałata Bronisława Jastrzębskiego. Modlić się będziemy dla niego o szczęśliwe życie wieczne w Bogu.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o 12.00 i po jej zakończenie modlic się będziemy i błogosławić matki, ojców i dzieci, które chcą przyjść na świat. 

8. Za tydzień przy kościele odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijanie chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest pesel.

9.  W tym tygodniu Kwartalne Dni Modlitw za dzieci i młodzież i wychowawców (tzw. Suche Dni).

10. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa Matki Bożej Fatimskiej.

11. W sobotę 30 września pielgrzymka Róż Różańcowych z całej Archidiecezji do Jarosławia. Prosimy chętnych by się zapisywali u przewodniczących Róż lub w zakrystii.

12.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii:  w poniedziałek – św. Stanisława Kostkę; we wtorek – św. Januarego; w środę - św. męczenników koreańskich  Andrzeja i towarzyszy; w czwartek – św. Mateusza apostoła;   w sobotę – św. o. Pio.    

13. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim którzy złożyli miesięczną ofiarę na remonty w naszej bazylice. Złożono 7858 zł 57 gr. Bóg zapłać za każdy grosz ofiarowany na świątynię Pańską. Dziękujemy także ofiarodawcom, którzy indywidualnie złożyli ofiarę. Dobroczyńców polecamy w środowej nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Adolf Hejnar, Bartosz Wołek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

15. Zapragnijmy nieba, które nas kosztuje zwłaszcza ofiary z przebaczania bliźnim.  Szczęść Boże!

 

 

---------------------------------------

 

 

Dodatkowe informacje