OGŁOSZENIA

 

---------------------------------------------

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV Niedziela Zwykła – 16.09.2018 r.

1. W poniedziałek (17.09.) rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę. Dzień modlitwy o pokój i pamięci o Polakach wywożonych na Sybir. Msza św. za Polskę i Sybiraków odbyła się w sobotę.

2. Dziś niedziela środków społecznego przekazu, modlimy się za pracowników mediów, aby przekazywali ludziom prawdę. Materialnie wspieramy media katolickie zwłaszcza nasze diecezjalne Radio „Fara”.

3.  We wtorek Święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży i patrona Polski. Zapraszamy młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania wszystkich klas na 17.30 adoracja, zaś o 18.00 Msza św.

4. W poniedziałek spotkanie Akcji Katolickiej.

5.  We wtorek (18.09.) o 18.45 spotkanie Rycerzy Kolumba.

6. W środę zapraszamy na modlitwę o 18.00 a potem na spotkanie rodziców młodzieży klas VI, VII, VIII i III Gimnazjum, kandydatów do bierzmowania.

7. W piątek na 16.00 zapraszamy chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu na spotkanie. Prosimy rodziców o zachętę swoich synów do służby w kościele.

8. W sobotę (22.09.) przypada 18 rocznica śmierci ks. Prałata Bronisława Jastrzębskiego. Modlić się będziemy dla niego o szczęśliwe życie wieczne w Bogu.

9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. można wrzucić swój grosz dla misjonarki naszej rodaczki s. Marii Żywickiej, która wraz z siostrami buduje szkołę w Zambii w Afryce.

10.  W tym tygodniu Kwartalne Dni Modlitw za dzieci i młodzież i wychowawców (tzw. Suche Dni).

11. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

12.  Zbiórka elektrośmieci by pomóc misjonarzom wyposażyć szpital na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz budowę Szkoły na Sawannie w Kenii, odbędzie się 17, 18 i 19 września do 14.00. Elektro śmiecie czyli zużyty sprzęt elektroniczny: komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV AGD można składać na placu od strony pomnika Portiusa.   

13. W sobotę 29 września odbędzie się pielgrzymka Róż Różańcowych z całej Archidiecezji do Kalwarii Pacławskiej. Chcemy pojechać jako delegacja Róż także z naszej parafii. Prosimy chętnych by się zapisywali u przewodniczących Róż lub w zakrystii. Koszt  35 zł.

14.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii:  w poniedziałek – św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego; we wtorek – św. Stanisława Kostkę, w środę - św. Januarego; w czwartek - św. męczenników koreańskich  Andrzeja i towarzyszy; w piątek – św. Mateusza apostoła;   w niedzielę – św. o. Pio.    

15. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim którzy złożyli miesięczną ofiarę na remonty w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdy grosz ofiarowany na świątynię Pańską. Dziękujemy także ofiarodawcom, którzy indywidualnie złożyli ofiarę. Dobroczyńców polecamy w środowej nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

16. Niech Pan wszystkim błogosławi w nowym tygodniu. Szczęść Boże!

 

 

---------------------------------------------

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII Niedziela Zwykła – 9.09.2018 r.

 1.  W poniedziałek całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania. Każda parafia w naszej archidiecezji jeden cały dzień w roku modli się o powołania. W najbliższy poniedziałek modli się krośnieńska fara.  Zapraszamy Róże Różańcowe i Wspólnoty o prowadzenie modlitw. Godziny adoracji w gablocie.

2. Przez triduum przygotowujemy się do Święta Stanisława Kostki – patrona młodzieży (18 września). Zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Będzie to początek roku formacji: na 17.30 a potem na Mszę św. w poniedziałek (10.09.) – klasy VI; we wtorek (11.09.) – klasy VII; w środę (12.09.) – klasy VIII i III Gimnazjum. Młodzież uczęszczająca do różnych szkół przygotowuje się do bierzmowania na terenie swojej parafii czyli parafii farnej.

3. W czwartek (13.09.) zapraszamy na Mszę św. o 18.00 ku czci MB Fatimskiej. Po Mszy, pokutny różaniec i procesja z figura Matki Bożej. O przyozdobienie figury kwiatami prosimy mieszkańców bloku 4  przy ul. Wróblewskiego.

4. W piątek (14.09.) obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża św. – w parafii oo. Kapucynów odpust. Droga Krzyżowa ulicami miasta od oo. Kapucynów pod krzyż papieski o godz. 19.30.

5. W piątek odbywają się spotkania młodzieży Oazowej, w sobotę dzieci oazowych. W czwartek spotkania modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.

6. W przyszłą sobotę o 18.00 Msza św. w intencji ojczyzny i Sybiraków z okazji Dnia Sybiraka i rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Mszę św. poprzedzi półgodzinny występ zespołu Soul z Sanoka. Tytuł koncertu „Uwierz Polsko”.  Wszystkich serdecznie zapraszamy.

7. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. Wojciecha.

8. W środę (12.09.) wspominamy w liturgii MB. Murkową. U oo. Franciszkanów o 17.00 Msza św. ku czci Matki Bożej patronki miasta. Modlic się będziemy w intencji mieszkańców Krosna.

9. We wrześniu spotkanie Akcji Katolickiej w III poniedziałek miesiąca.

10.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii:  w środę – Matkę Bożą Murkową obrończynię wiary; w czwartek – św. Jana Chryzostoma; w piątek – Podwyższenie Krzyża św.; w sobotę – MB Bolesną.

11. W I niedziele miesiąca o 16.30 odbywać się będą spotkania formacyjne dla osób, które w Gimnazjum nie przyjęły sakramentu bierzmowania, a chcą kontynuować przygotowania i przyjąć sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. 

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Jan Kordasiewicz, Aneta Siwy, Andrzej Kryła, Maria Wiszyńska, Witold Moszczyński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

13. Pełni ufności powierzajmy wszystkie nasze sprawy w nowym tygodniu Panu Bogu.  Szczęść Boże!

 

 

---------------------------------------------

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII Niedziela Zwykła – 2.09.2018 r.

 1.  W poniedziałek (3 września) początek Roku Szkolnego i katechetycznego – zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli na Eucharystię do Bazyliki, aby na modlitwie prosić o błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego na rozpoczynający się rok szkolny. Zachęcamy także w tym tygodniu, by dzieci i młodzież skorzystała ze spowiedzi i komunii św. na rozpoczęcie roku.

W poniedziałek (3.09.) zapraszamy na 8.00 uczniów i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego im M. Kopernika oraz Liceum Plastycznego i Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 „Mechanika”, „Budowlanki”.   

Na 10.30 zapraszamy Miejski Zespół Szkół nr 1;

W wtorek (4.09.) zapraszamy na 10.00 uczniów, nauczycieli, rodziców Szkoły Podstawowej nr 6 i Zespołu Szkół Muzycznych.

2. W tym tygodniu I. czwartek miesiąca. Całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 18.00. Serdecznie zapraszamy do indywidualnej modlitwy przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie. O 15.00 koronka, Msza św. i modlitwy w intencji powołań.

3. W I. piątek od 16.00 okazja do spowiedzi. O godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Sercu Bożemu za grzechy i zniewagi. Po Mszy św. wieczór uwielbienia i modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie.

4. W sobotę Święto Narodzenia NMP (MB Siewnej). Modlić się będziemy za rolników o błogosławieństwo Boże w zasiewach i pracach w polu, ogródkach i sadach.

5.  Za tydzień taca tzw. remontowa na cele gospodarcze: remontów i konserwacji w Bazylice.

6.  W przyszłą niedzielę Mszę św. o 12.00 poprowadzi ks. abp Edward Nowak z Rzymu. Będziemy dziękować P. Bogu za naszą świątynię w 20 rocznicę nadania jej przez Ojca św. Jana Pawła II tytułu Bazyliki. Ks. Abp będzie miał wiele wspomnień z tym związanych i ze św. Janem Pawłem II.

7. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. Jana z Dukli.

8.   Po raz kolejny chcemy wspomóc misjonarzy przez zbiórkę  elektrośmieci /sprzęt elektroniczny; lodówki, sprzęt AGD, RTV, stare telefony itp.  Przez zebrane środki pomóc misjonarzom wyposażyć szpital na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz budowę Szkoły w Kenii. Zbiórka odbędzie się 17, 18 i 19 września na placu za Bazyliką. 

9. Przypominamy, aby samochody z placu ze względu bezpieczeństwa wyjeżdżały po wyjściu wiernych z kościoła.

10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Marian Długosz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

11. Niech Boże błogosławieństwo wspomaga wszystkich podejmujących dobre postanowienia i dodaje siły do pełnienia obowiązków w nowym tygodniu zwłaszcza dzieciom i młodzieży w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym. Szczęść Boże!

 

 

 

---------------------------------------------

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI Niedziela Zwykła – Urocz. MB Częstochowskiej (26.08.2018 r.)

1.  W tym tygodniu I.  sobota i niedziela miesiąca.

2.  W I. sobotę o 8.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi. Wyjazd do chorych o 9.00.

3.  W sobotę (1 września) w 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej modlić się będziemy za poległych w obronie Ojczyzny, pomordowanych, żołnierzy Armii Krajowej, żołnierzy wyklętych i za rodaków, abyśmy umieli dzisiaj zagospodarować odzyskaną wolność.

4. W niedzielę po Mszy św. o 15.30 zmiana tajemnic różańcowych.

5. W przyszłą niedzielę taca na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

6. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. Faustyny.

7.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Monikę; we wtorek – św. Augustyna; w środę – męczeństwo św. Jana Chrzciciela; w sobotę -  bł. Bronisławę.  

8. Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego 3 września.

9.   Młodzież wyjeżdża do Ustrzyk Górnych w najbliższy wtorek i środę by pochodzić po górach i miło spędzić czas. Można się jeszcze zapisać. Spotkanie organizacyjne dziś o 16.30.

10.  Dziś ubogaca naszą liturgię czterogłosowy zespół z  Tarnopola na Ukrainie „Głosy Aniołów” . Można nabyć ich płyty po Mszy św. na placu. Jest to forma wsparcia zespołu.

11. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. mgr Łukasza Piroga, który rozpoczyna pracę katechetyczną i duszpasterską. Życzymy mu dużo łaski Bożej i darów Ducha Św. na czas podejmowanych obowiązkach.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Witold Galicki; Bolesław Kozak, Marian Długosz, Kazimiera (k) Bober.

13.  Życzymy parafianom i gościom w ostatnim tygodniu wakacji dobrze spożytkowanego czasu. Szczęść Boże!

 

 

---------------------------------------------

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX Niedziela Zwykła (19.08.2018 r.)

1. Dzisiaj o swojej pracy w parafii katolickiej na Białorusi mówi do nas ks. proboszcz tamtejszej parafii Witalij Cybulski. Zechciejmy także wesprzeć remont świątyni.

2. We wtorek spotykają się katoliccy mężczyźni Rycerze Kolumba po Mszy św. wieczornej.

3.  Za tydzień wystąpi na Mszach św. czterogłosowy zespół z  Tarnopola na Ukrainie „Głosy Aniołów” . Można nabyć ich płyty, jako forma wsparcia zespołu.

4.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Bernarda z Clairvaux; we wtorek – św. Piusa X; w środę – NMP Królową; czwartek-  bł. Władysława Findysza;  w piątek – św. Bartłomieja; w sobotę – św. Ludwika; w niedzielę - Uroczystość NMP Częstochowskiej.  

5. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. Weroniki.

6.  Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim którzy złożyli miesięczną ofiarę na remonty w naszej bazylice. Bóg zapłać za każdy grosz z serca ofiarowany na świątynię Pańską. Dziękujemy także ofiarodawcom, którzy indywidualnie złożyli ofiarę. Dobroczyńców polecamy w środowej nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

7. Są jeszcze dwa wolne miejsca w autokarze na pielgrzymkę do Niepokalanowa, Lichenia, Kalisza, Częstochowy. Zapisy u ks. Proboszcza. Wyjazd w najbliższy piątek o 5.00 rano z parkingu na ul. Podwale k. poczty.

8. Życzymy sobie nawzajem  łaski Ducha Świętego, która nas będzie ożywiać w naszych zajęciach i w odpoczynku. Szczęść Boże!

 

--------------------------------------------

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX Niedziela Zwykła (12.08.2018 r.)

 

1. Jutro po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo fatimskie, z procesją pokutną różańcową. Figurę Matki Bożej niech przybiorą mieszkańcy bloku 35 przy ul. Krakowskiej. Przy figurze MB można składać intencje, które będziemy omadlać podczas różańcowej procesji pokutnej.  Zapraszamy.

2.  We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie przed wyjazdem na pielgrzymkę do Lichenia, Niepokalanowa, Kalisza i Częstochowy.   

3.  W środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Msze św. w porządku niedzielnym. Poświęcenie ziół, owoców, warzyw, kwiatów podczas każdej Mszy św. Dziękować będziemy Panu Bogu, dawcy wszelkich darów za tegoroczne plony ziemi.

4. Msza św. o 9.00 będzie sprawowana na Rynku z udziałem wojska, władz miasta, służb mundurowych, młodzieży i środowisk patriotycznych w rocznicę bitwy warszawskiej 1920 r. tzw. „cudu nad Wisłą” zwycięstwa nad bolszewikami. Modlić się będziemy za wszystkich żołnierzy w Święto Wojska Polskiego i za Ojczyznę. Uroczystościom przewodniczyć będzie ks. Bp Stanisław Jamrozek. O godz. 8.30 odsłonięta i poświęcona zostanie tablica na Rynku ku czci zasłużonego dla Krosna lekarza, żołnierza oficera Kamila Bogackiego.

5. W środę (15 sierpnia) - jak w ubiegłym roku -  na placu przy kościele po Mszy św. o 18.00 wieczór pieśni patriotycznych. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego śpiewania.

6.  Za tydzień będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszek przy kościele remont kościoła na Białorusi we Wsielubiu k/Nowogródka, który służy Polakom i Białorusinom w parafii katolickiej. Przybędzie do nas proboszcz tamtejszej parafii. 

7.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek– św. Maksymiliana Marię Kolbego; w czwartek – św. Stefana Węgierskiego; w piątek – św. Jacka. 

8. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. Jadwigi Śląskiej.

9. Planujemy dla młodzieży dwudniowy wyjazd do Ustrzyk Górnych by pochodzić po górach, „zdobywać szczyty”  28-29 sierpnia (wtorek-środa). Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

10.  Zachęcamy do składania dobrowolnego daru abstynencji przez  100 dni w 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

11.  Gdyby ktoś chciał posłuchać 19 sierpnia muzyki religijnej polskiej i żydowskiej w wykonaniu muzyków z Krosna i innych części Polski zaproszony jest do synagogi w Dynowie. Więcej informacji na plakatach.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Stefania Bury. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

13. Życzymy sobie łaski Ducha Świętego, która oby nas ożywiała w naszych zajęciach i  odpoczynku. Szczęść Boże!

 

 

--------------------------------------------

 

Dodatkowe informacje