OGŁOSZENIA

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela Zwykła    20.10.2019

 

1. Dziś niedziela misyjna. Pamiętajmy o naszym zaangażowaniu na rzecz misji świętych. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na misje św.

2. W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. o 18.00 nauczycieli, wychowawców, pedagogów, katechetów. Modlić się będziemy w ich intencji. Po mszy św. spotkanie przy herbacie.

3. We wtorek 22 października spotkanie Zakonu Rycerzy Kolumba. Zachęcamy chętnych mężczyzn do wzięcia udziału w spotkaniu.

4. We wtorek wspominamy w liturgii św. Jana Pawła II. Po Mszy św. różaniec i nabożeństwo ku czci św. papieża i ucałowanie relikwii. Rozpoczniemy peregrynację obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie św. Jana Pawła II. Po Mszy św. wieczornej niech obraz i relikwie zabiorę parafianie z Rynku ul. Pawła z Krosna, parafianie z bloku 45 ul. Krakowska i parafianie z ul. Tysiąclecia blok nr 12. Więcej na ten temat piszemy w gazetce. Można w zakrystii nabyć książeczki modlitewniki, by każda rodzina mogła korzystać z pomocy książeczki modlitewnika. Ofiara z książeczki będzie przeznaczona na pomnik – ławeczkę którą chcemy ufundować Janowi Pawłowi II.

5. W czwartek Szkoła Podstawowa nr 6 będzie obchodzić jubileusz 60-lecia założenia Szkoły. Msza św. dla uczniów, nauczycieli, pracowników Szkoły, rodziców i wszystkich chętnych w czwartek o godz. 8.30.

6. W sobotę od godz. 10.00 w kościele św. Piotra i Jana odbywać się będzie kongres Biblijny. Zaproszeni są wszyscy chętni zwłaszcza ci, którzy chcą więcej dowiedzieć się o Piśmie św. i bardziej żyć na co dzień Słowem Bożym. Z naszej parafii szczególnie zapraszamy tych co należą do Kręgu Biblijnego i czytający w niedzielę przy ołtarzu Słowo Boże.

7. W tym tygodniu wspominamy w liturgii; we wtorek – św. Jana Pawła II; w środę – św. Józefa Bilczewskiego; w czwartek - bł. Jana Balickiego;

8. Zbliża się miesiąc listopad. Zachciejmy uporządkować groby zmarłych by w ten sposób potwierdzić nasz szacunek wobec tych którzy spoczywają na cmentarzu i oczekują zmartwychwstania.

9.Przez cały miesiąc listopad w dni powszednie od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej będą odprawiane nabożeństwa wypominkowe za zmarłych. Kartki wypominkowe znajdują się na ołtarzach bocznych św. Józefa i M.B. Szkaplerznej. Wypełnione imionami i nazwiskami zmarłych można składać do skrzynki przy ołtarzu Najświętszego Sakramentu lub do zakrystii. Można też wpisać dzień z datą w którym chcielibyśmy uczestniczyć w nabożeństwie.

10. Przy sali św. Anny jest ogólnodostępna toaleta dla uczestników nabożeństw, otwierana w porze odprawianych Mszy św. i nabożeństw w dni powszednie i niedziele. Prosimy zwracać uwagę na czystość i na złodziei, którzy systematycznie kradną ręczniki i pojemnik z mydłem.

11. Wszystkim którzy złożyli ofiarę w tym miesiącu na cele gospodarcze i remonty w Bazylice składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać za troskę o świątynię – dom Boży.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności

śp. Krystyna Jaracz i Wanda Zajdel-Idzik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

13. Niech Miłosierny Pan umacnia naszą wiarę i wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII Niedziela Zwykła  13.10.2019

 

1. Dziś Dzień Papieski pod hasłem „WSTAŃCIE CHODŹMY”. Dzień Papieski ma na celu poznawanie nauczania św. Jana Pawła II i zbiórkę pieniędzy do puszek przy kościele na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” która rozdziela stypendia zdolnej młodzieży a pochodzącej z ubogich rodzin. Wesprzyjmy to dzieło.

2. Także dziś taca gospodarcza na potrzeby remontów i konserwacji w kościele. Trwają prace przy kaplicy św. Anny wewnątrz i przy elewacji.

3. W poniedziałek Dzień Edukacji Narodowej, modlić się będziemy za nauczycieli, wychowawców, pedagogów, katechetów. Zapraszamy na Mszę św. 21 października o 18.00 i spotkanie.

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na spotkanie n/t „Maryjne objawienia prywatne. Czy trzeba w nie wierzyć?

5. We wtorek (15.10) o godz. 13.30 w kościele Piotra i Jana odprawiona zostanie Msza św. w intencji dzieci nienarodzonych, utraconych, zmarłych przed urodzeniem i ich rodziców. Potem trumna ze zmarłymi dziećmi zostanie złożona w grobie na cmentarzu. Organizatorzy zapraszają szczególnie tych, którzy doświadczyli straty nienarodzonego dziecka oraz tych, którzy pragną ich modlitewnie i duchowo wesprzeć.

6. We wtorek i środę spotykają się uczniowie przygotowujący się do sakramentu bierzmowania. We wtorek o 16.45 klasy VIII a w środę o 16.45 klasy VII.

7. W piątek wspominamy w liturgii św. Łukasza Ewangelistę. Jest on patronem służby zdrowia. Módlmy się za tych którzy pomagają chorym, aby to czynili w duchu miłości bliźniego. Polecamy łaskawości Pana i naszym modlitwom solenizanta ks. Łukasza Piroga – wikariusza naszej parafii.

8. Przyszła niedziela to niedziela misyjna.Taca na misje św.

9. Za tydzień po Mszach św. do puszek będzie można złożyć ofiarę na budowę Domu Rekolekcyjnego dla młodzieży w Ustrzykach Górnych. Ksiądz Marek Typrowicz będzie prosił o pomoc.

10. W tym tygodniu wspominamy w liturgii; w poniedziałek – św. Małgorzatę Marię Alacoque; we wtorek - Teresę od Jezusa (Wielką); w środę – św. Jadwigę Śląską; w czwartek - św. Ignacego Antiocheńskiego; w piątek – św. Łukasza; w sobotę - bł. Jerzego Popiełuszkę;

11. Dziś wybory parlamentarne, weźmy w nich udział by spełnić obywatelski i chrześcijański obowiązek zadbania o przyszłość naszej Ojczyzny.

12. 16 października (środa) o godz. 11.00 w Zespole Szkół Mechanicznych przy ul. Tysiąclecia Urząd Miasta organizuje IV Krośnieński Sejmik Senioralny. Tematy koncentrują się wokół pomyślnego i spokojnego starzenia się.

13.22 października rozpocznie się peregrynacja Obrazu Jezusa i relikwii św. Jana Pawła II. Będzie to czas nawiedzenia, refleksji i modlitwy. Czas obdarowania naszych rodzin Bożymi darami. Jeden obraz pójdzie od Rynku, drugi od Krakowskiej, trzeci od Tysiąclecia.

14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności

śp. Maria Kurowska i Eugeniusz Rudnicki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

15. Na cały tydzień pełnienia rozmaitych obowiązków niech dobry Bóg umacnia naszą wiarę i nam błogosławi. Szczęść Boże!

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII Niedziela Zwykła   06.10.2019

 

1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie z Różą NMP Różańcowej.

2. We wtorek spotkanie Akcji Katolickiej.

3. W sobotę (12.10.) ostatnie w tym roku fatimskie nabożeństwo różańcowe, pokutne. Zapraszamy na 18.00 na Mszę św. z kazaniem maryjnym a potem procesja różańcowa z figurą Matki Bożej fatimskiej. O udekorowanie kwiatami figury Matki Bożej Fatimskiej prosimy mieszkańców bloku 2a przy ul. Kolejowej. Prosimy przynieść świece na procesję.

4. Za tydzień Dzień Papieski pod hasłem „WSTAŃCIE CHODŹMY”. Dzień Papieski ma na celu poznawanie nauczania św. Jana Pawła II i zbiórkę pieniędzy do puszek przy kościele na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” która rozdziela stypendia zdolnej młodzieży a pochodzącej z ubogich rodzin. Wesprzyjmy to dzieło.

5. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza na potrzeby remontów i konserwacji w kościele.

6. Za tydzień o 15.30 spotkanie z rodzicami i dziećmi klas III. Dzieci otrzymają różańce.

7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Modlitwa różańcowa scala rodzinę i jest to wielka broń w walce ze złym duchem.Za wspólne odmówienie różańca w kościele czy w domu można zyskać odpust zupełny. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci i młodzieży o 17.00, dla dorosłych po Mszy św. wieczornej czyli ok. 18.35. W niedziele różaniec po Mszy św. o 15.30. W kaplicy Emaus codziennie o 17.00

8. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – MB Różańcową; w piątek - św. papieża Jana XXIII; w sobotę – bł. Jana Beyzyma.

9. Papież Franciszek ogłosił październik Nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Mamy jako chrześcijanie bardziej poznawać kraje misyjne i ich potrzeby duchowe i materialne.

10. Dziś ministranci rozprowadzają tzw. kremówki papieskie. Za zarobione fundusze chcą pojechać na wycieczkę śladami Jana Pawła II.

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności

śp. Marian Kołodziej i Helena Furtek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

12. Na cały tydzień pełnienia rozmaitych obowiązków niech dobry Bóg umacnia naszą wiarę i nam błogosławi. Szczęść Boże!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI Niedziela Zwykła   29.09.2019 

 

1. We wtorek (1 października) początek nabożeństw różańcowych. Zachęcamy do licznego udziału gdyż wołanie Matki Bożej o ocalenie świata i naszych rodzin jest ciągle aktualne a modlitwa to wielka broń w walce ze złym duchem. Za wspólne odmówienie różańca w kościele czy w domu można zyskać odpust zupełny. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci i młodzieży o 17.00, dla dorosłych po Mszy św. wieczornej czyli ok. 18.35. W niedziele różaniec po Mszy św. o 15.30. W kaplicy Emaus codziennie o 17.00.

2. W środę o 9.00 Msza św. na inaugurację roku akademickiego PWSZ w Krośnie.

3.W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O 15.00 koronka i Msza św. i modlitwy o powołania.

4.W I piątek okazja do spowiedzi od 16.00. Msza św. o 18.00 wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy i zniewagi.

5. W I. piątek wieczór uwielbienia i modlitwy o uzdrowienie od godz. 19.00.

6. W sobotę o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.

7.W sobotę o 9.00 wyjazd do chorych

8. W przyszłą niedzielę o 15.30 zmiana tajemnic różańcowych.

9.W I niedzielę miesiąca po Mszy św. o 12.00 modlitwy o dar potomstwa i o zdrowie dla mam i dzieci oczekujących narodzin.

10.W przyszłą niedzielę ministranci będą rozprowadzać kremówki papieskie w związku ze zbliżającym się Dniem Papieskim. Za zarobione fundusze chcą pojechać na wycieczkę śladami Jana Pawła II.

11. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Hieronima; we wtorek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus; w środę – św. Aniołów Stróżów; w piątek - św. Franciszka z Asyżu; w sobotę – św. Faustynę Kowalską.

12. Spotkania po Mszy św. wieczornej w tym tygodniu: w poniedziałek Róża św. Aniołów Stróżów; we wtorek Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus; w piątek – Róża św. Franciszka z Asyżu.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Janina Woźniak, Józefa Jajuga, Stanisław Hudzik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

14. Niech dobry Jezus wszystkich umacnia swym błogosławieństwem. Szczęść Boże!

 

 

Dodatkowe informacje