OGŁOSZENIA

 

---------------------------------------------

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (20.05.2018 r.)

 

1  Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (Zielone Święta).

2. Dziś możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne  odmówienie lub odśpiewanie „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

3. W poniedziałek II Dzień Zielonych Świąt – Matki Kościoła. Msze św. ku czci Matki Bożej o 6.30; 7.30; 9.00; 15.30; 18.00.

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na spotkanie n/t „Abp Ignacy Tokarczuk, pasterz niezłomny, nieugięty obrońca prawdy i wolności”. Zapraszamy wszystkich chętnych.

5. We wtorek o 19.15 spotkanie przy kapliczce ul. Krakowska, śpiew litanii i pieśni maryjnych.

6. W środę po wieczornym nabożeństwie spotkanie z rodzicami klas IV przed rocznicą I. Komunii św. 3 czerwca.

7. W czwartek na Mszę św. o 18.00 i nabożeństwo majowe i spotkanie przychodzą uczniowie III klas Gimnazjum.

8.  Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust parafialny. Przygotowanie do odpustu rozpocznie się w piątek. Dokładny plan w gazetce. Zapraszamy na sumę odpustową o 12.00 z aktem zawierzenia rodzin i parafii Bogu w Trójcy Jedynemu. Sumę będzie celebrował Ks. Prałat Karol Bryś, który będzie obchodził 50-lecie kapłaństwa. Przyjdźmy na modlitwę.

9. W Niedzielę Trójcy Świętej kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

10.  W tym tygodniu modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą św. poprowadzi Róża św. Franciszka z Asyżu.

11. Organizujemy z parafii wyjazd na koncert „Jednego serca jednego ducha” do Rzeszowa. Wyjazd w Boże Ciało o godz. 16.40 z parkingu naprzeciw galerii Zawodzie. Koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii.

12.  Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim którzy złożyli miesięczną ofiarę na remonty w naszej bazylice. Bóg zapłać za większe ofiary i każdy grosz z serca ofiarowany na świątynię Pańską. Rozpoczęliśmy prace przy kaplicy św. Jana Nepomucena, drzwiach kościoła i dachu plebanii.  Dziękujemy także ofiarodawcom, którzy indywidualnie złożyli ofiarę. Dobroczyńców polecamy w środowej nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Stanisława Marszałek, Zofia Gnap, Stanisław Adamiak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

14. Niech Boże błogosławieństwo wspomaga wszystkich podejmujących obowiązki w nowym tygodniu. Szczęść Boże!

 

---------------------------------------------

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (13.05.2018 r.)

 

1. W niedzielę (13.05.) o 18.00 Msza św. a następnie I. w tym roku nabożeństwo fatimskie i procesja różańcowa – pokutna. Zapraszamy.

2. Trwają nabożeństwa majowe ku czci NMP. Zapraszamy na majówki po Mszy św. wieczornej. Codziennie przez miesiąc maj z wieży kościelnej na zakończenie nabożeństwa grane są na trąbce pieśni maryjne.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotykają się Rycerze Kolumba. Zapraszamy chętnych mężczyzn do przystąpienia do wspólnoty katolickich mężczyzn.

4. W środę Święto św. Andrzeja Boboli – patrona naszej Ojczyzny.

5. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców młodzieży klas III Gimnazjum która 6 czerwca przyjmie sakrament bierzmowania.

6.  W tym tygodniu modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą św. poprowadzi Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

7. W przyszłą niedzielę Urocz. Zesłania Ducha Św. (Zielone Święta).

8. Za tydzień o 10.30 i 12.00, dzieci klas III ze Szkoły Muzycznej i Szkoły Nr 10 oraz Szkoły nr 6 przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca.

Spowiedź dla dzieci, rodzin i wszystkich chętnych w sobotę od 16.00 do 17.30. Jest to Święto dzieci, rodzin i parafii. Módlmy się w ich intencji.

9. Wspólnota Caritas w Krośnie organizuje w przyszłą niedzielę od 14.00 festyn sportowo-rekreacyjny z okazji DNIA RODZINY i DZIECKA. Przewidziane zabawy dla dzieci, dyscypliny sportowe i biegi. Miejsce: Stadion Lekkoatletyczny MOSiR ul. Bursaki.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło, Miłujcie się. Warto też obejrzeć w artKinie w Krośnie przy ul. Bieszczadzkiej film pt: „Bóg nie umarł: Światło w ciemności”. Daty projekcji w gablocie.

11.  W najbliższą sobotę w Korczynie odbywać się będzie Droga Krzyżowa z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i zniewoleń. Początek  o godz. 11.00.

12. Siostry Klawerianki zapraszają na noc muzeów w sobotę 19 maja.

13. Organizowana jest w dniach 30 czerwca do 7 lipca Pielgrzymka do Medziugorje. Pobyt w miejscu modlitwy i objawień. Jeden dzień przeznaczony jest na pobyt nad morzem. Koszt 1100 zł. Zapisy u ks. Proboszcza.

14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Józef Gazda, Alicja Konecka.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

15. Niech Boże błogosławieństwo wspomaga wszystkich podejmujących obowiązki w nowym tygodniu. Szczęść Boże!

 

 

-----------------------------------------------

Dodatkowe informacje