OGŁOSZENIA

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

XX Niedziela Zwykła       18.08.2019

  

1. We wtorek spotykają się katoliccy mężczyźni Rycerze Kolumba po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy chętnych.

2.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Bernarda z Clairvaux; w środę – św. Piusa X; w czwartek – NMP Królową; w piątek -  bł. Władysława Findysza;  w sobotę – św. Bartłomieja; w sobotę – św. Ludwika;

3. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa MB Fatimskiej.

4.  Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim którzy złożyli miesięczną ofiarę na remonty w naszej bazylice. Złożona ofiara to  7,248 zł 75 gr  i 10 funtów. Bóg zapłać za każdy grosz z serca ofiarowany na świątynię Pańską. Dziękujemy także ofiarodawcom, którzy indywidualnie złożyli ofiarę. Dobroczyńców polecamy w środowej nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

5. 25 sierpnia (niedziela) organizowana jest parafialna pielgrzymka do św. Świerada: Tropie, Zalew Rożnowski, Binarowa. Spotkanie przed pielgrzymką w środę po Mszy św. wieczornej.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło, Miłujcie się. W naszej gazetce „Słowo z Bazyliki piszemy o świętowaniu niedzieli, obowiązku niedzielnej Mszy świętej.

7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Daniela Bąk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

8. Niech Boże Błogosławieństwo wszystkich wspomaga w nowym tygodniu  pracy , podejmowanych rozmaitych obowiązków i odpoczynku. Szczęść Boże.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX Niedziela Zwykła     11.08.2019 

 

1. We wtorekpo Mszy św. o 18.00 nabożeństwo fatimskie, z procesją pokutną różańcową. Figurę Matki Bożej przybierze osoba prywatna.  Przy figurze MB można składać intencje, które będziemy omadlać podczas różańcowej procesji pokutnej.  Zapraszamy.

2.  W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Msze św. w porządku niedzielnym. Poświęcenie ziół, owoców, warzyw, kwiatów podczas każdej Mszy św. Dziękować będziemy Panu Bogu, dawcy wszelkich darów za tegoroczne plony ziemi.

3. Msza św. o 9.00 będzie sprawowana na Rynku z udziałem wojska, władz miasta, służb mundurowych, młodzieży i środowisk patriotycznych w rocznicę bitwy warszawskiej 1920 r. tzw. „cudu nad Wisłą” zwycięstwa nad bolszewikami. Modlić się będziemy za wszystkich żołnierzy w Święto Wojska Polskiego i za Ojczyznę.

4. W czwartek (15 sierpnia) - jak w ubiegłym roku -  na placu przy kościele po Mszy św. o 18.00 wieczór pieśni patriotycznych. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego śpiewania.

5.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w środę– św. Maksymiliana Marię Kolbego; w piątek – św. Stefana Węgierskiego; w sobotę – św. Jacka. 

6. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. Jana Pawła II.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło, Miłujcie się. Dowiadujemy się czym żyje Kościół, ale też przez czytanie prasy katolickiej pogłębiamy swoją wiarę.

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Zofia Borek. Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie!

9. Niech Chrystus Pan wszystkich budzi do nowego życia. Szczęść Boże!

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  

XVIII  Niedziela zwykła  04.08.2019

 

1.  Miesiąc sierpień, który rozpoczęliśmy jest miesiącem wielu wydarzeń narodowych i świąt maryjnych. Składamy w tym miesiącu dobrowolną abstynencję jako dar miłości dla swoich rodzin i Ojczyzny. Dar abstynencji można wpisać w księgę wyłożoną przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2.  Dziś taca na potrzeby archidiecezji, zwłaszcza budujące się kościoły.

3. Dzisiaj w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o 12.00 specjalne modlitwy na uproszenie potomstwa i błogosławieństwa  dla matek za wstawiennictwem św. Anny i Jana Pawła II.

4. Za tydzień taca tzw. gospodarcza przeznaczona na prace remontowe i konserwacyjne w naszej świątyni. Trwają prace przy kaplicy św. Anny wewnątrz i na zewnątrz przy elewacji.    

5. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. O. Pio.

6.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – Przemienienie Pańskie; w czwartek – św. Dominika; w piątek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein) – patronkę Europy; w sobotę – św. Wawrzyńca.

7. Jak co roku 15 sierpnia po Mszy św. wieczornej będziemy śpiewać na placu kościelnym piosenki patriotyczne, żołnierskie, biesiadne. Już dziś zapraszamy.

8. Życzymy wszystkich umacnianie łaską Bożą poprzez codzienną modlitwę, niedzielną Eucharystię, częstą spowiedź i komunię św. i czytanie Pisma św. Na nowy tydzień pracy i odpoczynku Szczęść Boże!.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

XVII Niedziela zwykła  28.07.2019

 

Dziś w naszym kościele występuje Duet bandurystek „Oriana” z Tarnopola na Ukrainie. Po Mszy św. na placu kościelnym można zakupić ich płyty i złożyć ofiarę na budowę kościoła greckokatolickiego.

1.  Jutro po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła jak każdego 29 dnia miesiąca.

2.  Miesiąc sierpień, który w czwartek rozpoczniemy jest miesiącem wielu wydarzeń narodowych i świąt maryjnych. Składamy w tym miesiącu dobrowolną trzeźwości i abstynencji jako dar miłości dla swoich rodzin i Ojczyzny. Dar abstynencji można wpisać w księgę wyłożoną przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3.  W piątek  (2.08.) - Matki Bożej Anielskiej można zyskać odpust zupełny (tzw. Porcjunkuli) pod zwykłymi warunkami.

4. W niedzielę (4.08.) wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, patrona kapłanów. W modlitwie polecać będziemy wszystkich duszpasterzy, zwłaszcza proboszczów.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.00 modlitwy o dar macierzyństwa za wstawiennictwem św. Anny, zaś zmiana tajemnic różańcowych po Mszy 15.30.

6. W tym tygodniu I. czwartek, piątek i  sobota miesiąca.

7.  W I. czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego, następnie Msza św.  z modlitwą o powołania.

8. W I. piątek o 18.00 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. O 19.00 wieczór uwielbienia. O 9.00 wyjazd do chorych. Spowiedź od 16.00.

9.  W I. sobotę o 8.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi.

10. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. Kingi.

11.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Martę; w środę - św. Ignacego z Loyoli; w czwartek – św. Alfonsa Marii Liguoriego; w piątek – bł. Augusta Czartoryskiego.  

12. OO. Franciszkanie organizują coroczną pieszą pielgrzymkę z Krosna do Kalwarii Pacławskiej od 9 -12 sierpnia. Zapisy u 00. Franciszkanów, więcej informacji na plakatach.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Zofia Dunaj, Edward Szmyd i Adam Jędrusik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

14. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia pod Bożą opieką.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

XVI Niedziela zwykła    21.07.2019

  

1.  Dziś  błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców. Pokropienie pojazdów odbędzie się po każdej Mszy św. na placu kościelnym i przy bramie kościoła od ul. Piłsudskiego, gdzie kierowcy będą podjeżdżać do pokropienia i błogosławieństwa. Ofiary do puszek od kierowców i wszystkich chętnych będą przeznaczone dla polskich misjonarzy na środki transportu docierających z Ewangelią na wszystkie kontynenty.

2.  W piątek  wspominamy w liturgii św. Joachima i Annę – rodziców NMP. Jest to dzień  wdzięczności  i modlitwy za rodziców i ludzi starszych. 

3. Różaniec przed  wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. Józefa S. Pelczara. 

4.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Marie Magdalenę; we wtorek - św. Brygidę Szwedzką; w środę – św. Kingę; w czwartek - św. Jakuba Ap. i św. Krzysztofa; w piątek  – św. Joachima i Annę; w niedzielę -  św. Charbela Makhlufa. 

5. Za tydzień podczas Mszy świętych wystąpi Zespół Muzyczny z Ukrainy. Można będzie zakupić płyty i wesprzeć budowę kościoła w ich miejscowości.. 

6. Dziękujemy za zeszłotygodniową ofiarę na tacę na cele gospodarcze w kościele. Spłacamy jeszcze dług za prace wykonane w zeszłym roku . Zostało nam 28 tys. Wszystkim, którzy pomagają modlitwą i ofiarami w remontach serdecznie dziękujemy. Ofiarodawców polecamy w środowej nowennie Matce Bożej. 

7.  Jeszcze jest kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Szczepanowa, Zabawy, Jodłowej w dniu 27 lipca (sobota). Spotkanie organizacyjne we wtorek po Mszy św. wieczornej. Prosimy przynieść dowody osobiste. Koszt 55 złotych.  

8. OO. Franciszkanie organizują coroczną pieszą pielgrzymkę z Krosna do Kalwarii Pacławskiej od 9 -12 sierpnia. Zapisy u 00. Franciszkanów, więcej informacji na plakatach. 

9. Niech Boże Błogosławieństwo wszystkich wspomaga w nowym tygodniu  pracy , podejmowanych rozmaitych obowiązków i odpoczynku. Szczęść Boże.

 

  

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV Niedziela zwykła     14.07.2019

 

1. We wtorek liturgiczne wspomnienie NMP z Góry Karmel. Dodatkowa Msza św. o 9.00  ku czci Matki Bożej Szkaplerznej naszej patronki. Zapraszamy na modlitwę i możliwość przyjęcia  szkaplerza świętego.

2. W środę o 11.00 Msza św.  z udziałem Policji w 100 rocznicę powstania i  działalności Policji w  Polsce. Zapraszamy chętnych do modlitwy za tych, którzy strzegą bezpieczeństwa.

3. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. Franciszka z Asyżu.

4. W przyszłą niedzielę błogosławieństwo kierowców i poświecenie pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców (25 lipca). Pokropienie  pojazdów odbędzie się po każdej Mszy św. na placu kościelnym i przy bramie kościoła od ul.Piłsudskiego, gdzie kierowcy będą podjeżdżać do pokropienia i błogosławieństwa. Ofiary dopuszek od kierowców będą przeznaczone dla polskich misjonarzy docierających z Ewangelią na wszystkie kontynenty.

5. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Bonawenturę; we wtorek – NMP z Góry Karmel; w czwartek – św. Szymona z Lipnicy;  w sobotę – bł. Czesława.     

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło, Miłujcie się. Dowiadujemy się czym żyje Kościół, ale też przez czytanie prasy katolickiej pogłębiamy swoją wiarę.

7.  27 lipca (sobota) planujemy pielgrzymkę do Szczepanowa (pochodził stamtąd św. Stanisław biskup i męczennik), do Zabawy (miejsce pochodzenia bł. Karoliny Kózkówny) i Jodłowej (sanktuarium Dzieciątka Jezus). Koszt 55 zł.  Zapisy w zakrystii.

8. 25 sierpnia (niedziela) organizowana jest pielgrzymka do św. Świerada: Tropie, Zalew Rożnowski i rejs statkiem oraz  Binarowa.  Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Maria Uberman, śp. Helena Paradysz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

10. Niech Boże Błogosławieństwo wszystkich wspomaga w nowym tygodniu  pracy , podejmowanych rozmaitych obowiązków i odpoczynku. Szczęść Boże.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV Niedziela zwykła     07.07.2019

 

1. W poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli – patrona naszej archidiecezji.

2. W czwartek (11.07.) czcić będziemy św. Benedykta patrona Europy. Modlić się będziemy za Europę, by nie wstydziła się swoich chrześcijańskich korzeni i na wierze i kulturze chrześcijańskiej budowała swoją przyszłość.

3. W czwartek o 18.00 modlić się będziemy za ofiary ludobójstwa ludności polskiej na Wołyniu w 76 rocznicę pogromu.

4. W sobotę (13 lipca) kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na 18.00 na Mszę św. a później na procesje różańcową pokutną. O przybranie figury Matki Bożej kwiatami prosimy parafian mieszkających w bloku 8 przy ul. Wróblewskiego i domy prywatne. Jest możliwość złożenia na kartkach do koszyczka przed figurą swoich próśb, podziękowań, przebłagań, które będą odczytywane i omadlane w czasie nabożeństwa.

5. Za tydzień taca gospodarcza na prace remontowe i konserwacyjne w Bazylice.

6. Różaniec przed  wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

7. 16 lipca będziemy czcić Matkę Bożą Szkaplerzną naszą patronkę. Trwa codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej nowenna przed wspomnieniem MB Szkaplerznej.

8. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Jana z Dukli; w czwartek – św. Benedykta ; w piątek – św. Brunona Bonifacego; w sobotę -   Andrzeja Świerada i Benedykta, w niedzielę  – św. Henryka.

9. 27 lipca (sobota) planujemy pielgrzymkę do Szczepanowa (pochodził stamtąd św. Stanisław biskup i męczennik), do Zabawy (miejsce pochodzenia bł. Karoliny Kózkówny) i Jodłowej (sanktuarium Dzieciątka Jezus). Koszt 55 zł.  Zapisy w zakrystii.

10. 25 sierpnia (niedziela) organizowana jest pielgrzymka do św. Świerada: Tropie, Zalew Rożnowski i rejs statkiem oraz  Binarowa.  Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii.

11. Dziś na placu kościelnym można podpisać swój sprzeciw przeciw pedofilii i deprawacji w szkołach dzieci i młodzieży przez tzw. edukację seksualną w wydaniu gejów, lesbijek, biseksualistów i transseksualistów.  Stańmy w obronie dzieci, żeby nie było za późno i uchrońmy ich przed nieszczęściem.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności

śp. Janusz Przymusiński. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

13. Pracującym życzymy dużo siły i wytrwałości, wypoczywającym radości z dobrze wykorzystanego czasu. Wszystkim błogosławieństwa Bożego. Szczęść Boże!

 

 

 

 OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

XIII Niedziela zwykła   30.06.2019

 

1. Dziś zakończenie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 15.30.

2. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

3. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O 15.00 koronka i Msza św. z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne.

4. W I piątek okazja do spowiedzi od 16.00. O godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca za zniewagi i grzechy wobec Serca Bożego. O 19.00 wieczór uwielbienia.

5. W I piątek wyjazd do chorych o 9.00.

6. W sobotę o 8.00 Msza św. w kaplicy ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Możliwość przyjęcia szkaplerza NMP.

7. W lipcu i sierpniu chorych będziemy odwiedzać w I piątki.

8. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. Wojciecha.

9. W sobotę (6.07) o godz. 16.30 kolejny koncert organowy w wykonaniu Dariusza Bąkowskiego-Kois z Krakowa.

10. Za tydzień o 12.00 modlitwy za matki oczekujące potomstwa i dar macierzyństwa za wstawiennictwem św. Anny

11. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

12. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w środę – św. Tomasza; w sobotę – bł. Marię Teresę Ledóchowską.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Źródła, Miłujcie się.

14. Trwają zapisy w kościele św. Piotra i Jana na pieszą przemyską pielgrzymkę na Jasną Górę 6 -15 lipca.

15. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Józef Makiel, Elżbieta Pelc. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

16. Na czas wakacji dzieciom i młodzieży i udającym się na  odpoczynek życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie, niedzielnej Eucharystii i częstej spowiedzi, ale też poprzez uśmiech i okazywane dobro dajmy świadectwo swojej wiary. Szczęść Boże!

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 XII Niedziela zwykła (23.06.2019 r.)

  

1.  Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia by wielbić Jezusa Eucharystycznego.

Procesja Eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedzielę po Mszy św. o 15.30.

2.  W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

3.W czwartek uczcimy NMP Nieustającej Pomocy, a chętni zawierzą się Matce Bożej w niewolę miłości /wg św. Ludwika Marii Grignione de Montfort/.

4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę Niepokalanego Serca NMP.

5.  W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.  W sobotę (29.06.) Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele 6.30; 7.30 i 9.00; po południu o 18.00. Zapraszamy do uczczenia św. Apostołów, filarów Kościoła, na fundamencie którym Chrystus zbudował Kościół. W naszej bazylice w piątek  można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami tzw. odpust w bazylice. Taca z uroczystości przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze.

Na zakończenie Mszy św. o 9.00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

7. Trwają nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8.  W tym tygodniu modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą św. poprowadzi Róża św. Jana z Dukli. 

9. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – narodzenie św. Jana Chrzciciela; we wtorek – św. Zygmunta Gorazdowskiego; w czwartek – NMP Nieustającej Pomocy; w piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę – św. Apostołów Piotra i Pawła.    

10. Trwają zapisy w kościele Piotra i Jana na pieszą przemyską pielgrzymkę na Jasną Górę od 6 – 15 lipca. 

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności

śp. Józef Jurczyk, Janina Delimata, Aleksandra Foryś.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

12. Na czas wakacji dzieciom i młodzieży i udającym się odpoczynek życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie, niedzielnej Eucharystii i częstej spowiedzi, ale też poprzez uśmiech i okazywane dobro dajmy świadectwo swojej wiary. Szczęść Boże!

 

 

 

 

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej  16.06.2019

 

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej Bazylice odpust. Suma odpustowa o godz. 12.00. Kaznodzieją odpustowym jest ks. Sławomir Kostrzewa pracujący w Poznaniu.

2. We wtorek i środę Msze św. dziękczynne dla uczniów i nauczycieli na zakończenie roku szkolnego.

3. We wtorek o 9.00 Szkoła Muzyczna i Szkoła Podstawowa nr 6.

W środę o 8.00 Szkoły Średnie: Kopernik, Budowlanka, Plastyk, Mechanik, Szkoła Sportowa. Szkoła nr 10 miała Mszę św. w piątek.

4. W środę przed Bożym Ciałem okazja do spowiedzi od 17.00.

5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msza św. w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o 10.30 procesja do 4. ołtarzy ulicami miasta: Piłsudskiego, Podwale, Czajkowskiego, Plac Konstytucji 3 Maja, Sienkiewicza, Rynek. Ostatnia Msza św. przed południem ok. 12.30.

Przyjdźmy na Mszę św. i na procesję, aby wyrazić naszą wiarę w obecność Jezusa Eucharystycznego i prosić aby z łaskawością spoglądał na nas „jak się Jego dzieciom powodzi”. Na procesję przyozdabiajmy nasze domy i ulice.

6. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia na procesję Bożego Ciała i na oktawę. Dzieci klas III przychodzą w strojach komunijnych. Mogą także dzieci z klas IV. Prosimy też o porządek w marszu procesyjnym i skupienie modlitewne.

7. Procesja Eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedzielę po Mszy św. o 15.30.

8. Serdeczne podziękowanie składamy tym, którzy złożyli w ubiegłą niedzielę ofiarę na cele konserwacyjne i remontowe w Bazylice. Bóg zapłać ofiarodawcom, których polecamy w środowej nowennie do Matki Bożej.

9. W tym tygodniu modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą św. poprowadzi Róża św. Faustyny.

10. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Alberta Chmielowskiego; w piątek – św. Alojzego Gonzagę.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło, Miłujcie się.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności

śp. Mieczysław Dobrzański, Władysław Więch, Stanisław Wajda, Grażyna Buczyńska, Tomasz Gerula. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

13. Otwierajmy nasze serca na dary Trójjedynego Boga. Szczęść Boże w nowym tygodniu.

 

 

 

 

  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 Niedziela Zesłania Ducha Świętego  09.06.2019

 

 1 Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (Zielone Święta).

2. Dziś możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie lub odśpiewanie „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

3. W poniedziałek II Dzień Zielonych Świąt – Matki Kościoła. Msze św. ku czci Matki Bożej o 6.30; 7.30; 9.00; 15.30; 18.00.

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na spotkanie n/t „Grzech w wymiarze osobistym i społecznym. Grzechy cudze, a grzechy strukturalne”. Zapraszamy wszystkich chętnych.

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

6. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlić się o będziemy o uświęcenie kapłanów.

7. W czwartek (13.06.) nabożeństwo fatimskie. Msza św. o 18.00, a następnie procesja różańcowa pokutna. Zapraszamy ze świecami. Można tez składać prośby i podziękowania do matki Bożej fatimskiej.

8. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust parafialny. Przygotowanie do odpustu w czwartek i piątek ze słowem s. Józefy o zawierzeniu Maryi. Dokładny plan w gazetce. W Niedzielę zapraszamy na sumę odpustową o 12.00 z aktem zawierzenia rodzin i parafii Bogu w Trójcy Jedynemu. Słowo Boże na wszystkich Mszach w dzień odpustu wygłosi Ks. Sławomir Kostrzewa z Poznania.

9. W przyszłą niedzielę o 16.30 spotkanie z rodzicami i uczniami klas VI i VII przygotowujących się do bierzmowania n/t „Jak przeżywać pięknie młodość bez uzależnień?

10. W Niedzielę Trójcy Świętej kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

11. W tym tygodniu modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą św. poprowadzi Róża św. Weroniki.

12. Organizujemy z parafii wyjazd na koncert „Jednego serca jednego ducha” do Rzeszowa. Odpowiedzialny ks. Łukasz Mendyk.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło, Miłujcie się. W „Gościu Niedzielnym” płyta z przemówieniami Jana Pawła II z I pielgrzymki do Polski.

14. Modlimy się za solenizantów. 3 czerwca swoje imieniny obchodził ks. Leszek nasz katecheta, a 29 czerwca, św. Piotra czcił będzie drugi nasz katecheta senior księży wikarych. Polecajmy ich Bożej łaskawości.

15. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności śp. Władysława Raźniewska i Helena Półchłopek. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie!

16. Otwierajmy się na dary Ducha Św. i wypraszajmy Jego łaski. Szczęść Boże w nowym tygodniu.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII Niedziela Wielka. Wniebowstąpienie Pańskie  02.06.2019 

 

 1. We wtorek młodzież klas VIII i III Gimnazjum o godz. 18.00 przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bp Stanisława Jamrozka. Prosimy o modlitwę za młodzież.

2. Dzień wcześniej młodzież, rodzice i świadkowie mają możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania od 17.00.

3. W tym tygodniu I czwartek i I. piątek miesiąca.

4. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i Msza św.

5. W I. piątek okazja do spowiedzi od 16.00. O 18.00 Msza św. wynagradzająca Sercu Bożemu za grzechy i zniewagi, o 19.00 wieczór uwielbienia i czuwanie przed Zesłaniem Ducha Św.

6. W sobotę (8.06.) organizujemy PROCESJĘ ŚWIATŁA z Bazyliki pod Krzyż Papieski. Wyjście o 16.00 i będziemy rozważać 14 stacji światła. O 18.00 pod Krzyżem papieskim Msza św., w 22 rocznicę wizyty Jana Pawła w Krośnie. Zapraszamy do wzięciu udziału w procesji. Zabierzmy ze sobą świece lub lampiony.

7. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza na remonty i renowacje w Bazylice.

8. Rozpoczęły się nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej. W niedzielę po Mszy św. o 15.30.

9. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

10. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W katedrze Przemyskiej w sobotę święcenia prezbiteratu (kapłańskie). Módlmy się o świętość kapłanów.

11. W tym tygodniu modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą św. poprowadzi Róża św. Jadwigi Śląskiej.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło, Miłujcie się. Za tydzień w Gościu Niedzielnym płyta CD z przemówieniami papieża z I wizyty do Polski.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Maria Majsterkiewicz, Jan Jędrusiak, Jadwiga Solarz. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie!

14. Niech Boże Błogosławieństwo wszystkich wspomaga w nowym tygodniu nauki, pracy i podejmowanych rozmaitych obowiązków. Szczęść Boże.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Wielkanocy  26.05.2019

 

 1. Dziś wybory do Parlamentu Europejskiego. Idźmy oddać swój głos by spełnić zarówno obywatelski jak i chrześcijański obowiązek dbania o dobro wspólne.

 2. Dziś także modlimy się za nasze mamy i dobrze im życzymy.

3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje (tzw. Dni Krzyżowe). We wtorek procesja po Mszy św. wieczornej o urodzaje i słoneczną pogodę.

4. W poniedziałek o 19.15 spotkanie przy kapliczce w pobliżu bloku 45 przy ul. Krakowskiej, śpiew litanii i pieśni maryjnych.

 5. W środę (29.05.) na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

 6. W środę dopuszczające spotkanie kandydatów do bierzmowania po nabożeństwie majowym.

 7. W czwartek dla kandydatów do bierzmowania próba porządkowa w kościele o 19.00.

 8. W piątek zakończenie nabożeństw majowych ku czci NMP. Od soboty nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 9. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 10. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi. Możliwość przyjęcia Szkaplerza NMP.

 11. W sobotę wyjazd do chorych o 9.00.

 12. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Archidiecezji święcenia diakonatu.

 13. W przyszłą niedzielę Po Mszy św. o 12.00 nabożeństwo dla małżeństw oczekujących dziecka i wyproszenie daru potomstwa.

 14. Za tydzień po Mszy o 15.30 zmiana tajemnic różańcowych.

 15. W przyszłą niedzielę taca na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 16. W tym tygodniu modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą św. poprowadzi Róża MB Różańcowej.

 17. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w środę – św. Urszulę Ledochowską; w piątek – nawiedzenie NMP. Odpust u oo. Franciszkanów o 17.00.

 18. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Maria Prajsnar. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie!

 19. Niech Boże Błogosławieństwo wszystkich wspomaga w nowym tygodniu nauki, pracy i podejmowanych rozmaitych obowiązków. Szczęść Boże.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkanocy  19.05.2019

 

1. Dziś I. komunia św. dzieci. Módlmy się za dzieci aby pogłębiały nieustannie przyjaźń z Jezusem w Eucharystii, i za rodziców o przykład żywej wiary i umiłowania modlitwy.

 2. Dziś w Bazylice o 19.00 koncert muzyczny.

 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotykają się mężczyźni członkowie Wspólnoty Rycerzy Kolumba. Zapraszamy chętnych mężczyzn.

 4. W środę Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na spotkanie i rozmowy n/t: „ŚWIĘCI NIEZNISZCZALNI: Historie ludzi, których ciała nie uległy zepsuciu”.

 5. W czwartek w ramach spotkań z ludźmi kultury przyjedzie do nas dziennikarz Jan Pośpieszalski i podejmie temat o którym warto rozmawiać „Rewolucja obyczajowa i zagrożenia z nią związane”. Spotkanie dla chętnych w Domu Parafialnym o godz. 19.00.

 6. W piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. O godz. 18.00 rozpoczniemy 33 dniowe przygotowanie do aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi. Akt całkowitego zawierzenia się Matce Bożej nastąpi 27 czerwca.

 7. W niedzielę 26 maja Dzień Matki. Modlić się będziemy za nasze mamy żyjące i zmarłe.

 8. W przyszłą niedzielę dzieci klas IV podczas Mszy św. o 12.00 będą obchodzić rocznicę swojej I Komunii św. Dla nich i ich rodzin w sobotę od 16.30 do 17.30 spowiedź św.

 9. W sobotę (25.05.) w Korczynie odbywać się będzie Droga Krzyżowa z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i zniewoleń. Początek o godz. 11.00.

 10. W tym tygodniu modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą św. poprowadzi Róża Aniołów Stróżów.

 11. Z zeszłej niedzieli na tacę tzw. gospodarczą na remonty w Bazylice i prace konserwatorskie zebrano 7.853 zł 68 gr. Wielki Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 12. Codziennie majówki – nabożeństwo ku czci NMP.

 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło, Miłujcie się.

 14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Halina Popiel, Marzanna Masiarz, Michał Marek. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie!

 15. Z Błogosławieństwem Chrystusa Zmartwychwstałego podejmijmy obowiązki w nowym tygodniu nauki i pracy. Szczęść Boże!

 
 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 IV Niedziela Wielkanocy   12.05.2019

Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

 1. W poniedziałek (13.05.) o 18.00 Msza św. a następnie pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie i procesja różańcowa – pokutna. Pójdziemy w procesji różańcowej wokół Rynku. Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi były wikariusz ks. Andrzej Dec. Będziemy też wynagradzać Matce Bożej za ostatnie naganne wydarzenia w Polsce ze znieważaniem wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. O przyozdobienie figury prosimy Róże Żywego Różańca. Zapraszamy.

 2. Trwają nabożeństwa majowe ku czci NMP. Zapraszamy na majówki po Mszy św. wieczornej.

 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotykają się członkowie Akcji katolickiej.

 4. W czwartek Święto św. Andrzeja Boboli – patrona naszej Ojczyzny.

 5. W tym tygodniu modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą św. poprowadzi Róża MB Królowej Polski.

 6. Za tydzień o 12.00, dzieci klas III przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca.

 Spowiedź dla dzieci, rodzin i wszystkich chętnych w sobotę od 16.00 do 17.30. Jest to Święto dzieci, rodzin i parafii. Módlmy się w ich intencji.

 7. W przyszłą niedzielę o 19.00 w naszej Bazylice koncert muzyczny.

 8.W czwartek (16.05.) pod krzyżem papieskim o 21.00 męski różaniec Krośnian.

 9. Siostry Klawerianki zapraszają w przyszłą sobotę od 16.00 do 24.00 na noc muzeów.

 10.Od przyszłej niedzieli parafia Miłosierdzia Bożego w Krośnie zaprasza na wielką ewangelizację. Szczegóły na plakatach.

 11. Trwają zapisy młodzieży na wyjazd na Lednicę i przejście przez bramę Rybę. Informacje na plakatach.

 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło, Miłujcie się.

 13. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Macieja; w czwartek – św. Andrzeja Bobolę.

 14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Tadeusz Jajuga, Helena Rucka. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie!

 15. Niech Chrystus Zmartwychwstały wszystkich odradza do życia w prawdzie i miłości. Szczęść Boże!

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkanocy  05.05.2019 

 

1. Dzisiaj rozpoczyna się TYDZIEŃ BIBLIJNY. Czytania, rozważania i przyjmowania do serca SŁOWA BOŻEGO. Dajmy szansę Bogu, który chce przemówić do nas przez swoje Słowo. Przy wyjściu można zabrać ze stolika karteczkę z krótkim fragmentem słowa Bożego i rozważyć na modlitwie. Chcemy też stworzyć grupę biblijną osób, którzy będą się spotykać na poznawaniu i rozważaniu Pisma św.

2. W środę uroczystość św. Stanisława bp i męczennika, patrona Polski. Módlmy się za naszą ojczyznę i solenizantów.

3. W czwartek i piątek spotkania dzieci klas III wraz z rodzicami przed przyjęciem I komunii św. o 18.45.

czwartek (9.05.) – Szk. Podst. nr 6.

piątek (10.05.) – Szk. Podst. nr 10 i Szkoła Muzyczna.

4.W przyszłą niedzielę comiesięczna taca tzw. gospodarcza na remonty w Bazylice i prace konserwacyjne.

5. Trwają nabożeństwa majowe ku czci NMP. Zapraszamy na majówki po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy także do śpiewów po kapliczkami. Codziennie z wieży kościelnej grane są na trąbce pieśni maryjne o 17.30.

W kaplicy EMAUS litania codziennie przez miesiąc maj o 19.00.

6. W tym tygodniu różaniec poprowadzi Róża Różańcowa Miłosierdzia Bożego.

7. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek św. Filipa i Jakuba apostołów; w środę – św. Stanisława BM.

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Krystyna Kumka, Robert Kasza, Zofia Cielińska, Zbigniew Ostafil. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie!

9. Niech Chrystus Zmartwychwstały wszystkich odradza do życia w prawdzie i miłości. Szczęść Boże!

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela w Oktawie Wielkanocy – Miłosierdzia  28.04.2019 

 

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. O 15.00 uroczysta koronka do Miłosierdzia Bożego. Następnie Msza św. o 15.30.

2. W Niedzielę Miłosierdzia zbiórka do puszek na Kuchnię Brata Alberta w Krośnie i na Caritas.

3.Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, większej wrażliwości na potrzeby innych i pełnienia uczynków miłosierdzia.

4. W poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

5. Spotkanie w poniedziałek o 18.00 z dziećmi klas III i ich rodzicami.

6. We wtorek uroczystość św. Wojciecha patrona Polski.

7. W środę 1 maja początek nabożeństw majowych ku czci NMP. Zapraszamy na majówki po Mszy św. wieczornej. W środy o 18.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o 15.30. Dzieci za udział w nabożeństwach będą otrzymywać obrazki i niespodzianki. W kaplicy EMAUS litania codziennie przez miesiąc maj o 19.00.

1 maja wspominamy św. Józefa Robotnika – modlić się będziemy za ludzi pracujących i poszukujących pracy.

8. W piątek 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 9.00 Msza św. za Ojczyznę z udziałem Władz Miasta, środowisk niepodległościowych, młodzieży i nauczycieli. Wspominać będziemy też 228 Rocznicę Konstytucji 3 Maja. Mszę św. o 9.00 poprzedzi półgodzinny patriotyczny koncert organowy. Po Mszy św. złożenie wieńców na Murze Pamięci za kościołem poświęconej twórcom Konstytucji 3-Maja.

9. Zachęcamy by na dzień 2 i 3 Maja wywiesić flagi na naszych domach i instytucjach, gdyż chcemy podkreślić m. in. naszą narodową jedność i patriotyzm.

10. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

11. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. O 15.00 koronka i Msza św.. Modlić się będziemy o powołania.

12. W piątek okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św. O 15.30 nabożeństwo majowe i litania do Serca Pana Jezusa.

13. W I piątek nie będzie nabożeństwa uwielbienia.

14. W sobotę o 8.00 Msza św. w kaplicy ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Od 9.00 wyjazd do chorych.

15. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 15.30. Zaś po Mszy św. 12.00 nabożeństwo w intencji matek oczekujących potomstwa i wyproszenie daru macierzyństwa.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego   21.04.2019

 

1. Dla zaznaczenia wielkiej rangi Święta Zmartwychwstania Pańskiego, Kościół w liturgii przedłuża uroczysty obchód świąt na oktawę czyli 8 dni. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. W przyszłą Niedzielę Święto Miłosierdzia, o 15.00 uroczysta koronka do Bożego Miłosierdzia.

3. Przygotowujemy się do Święta Miłosierdzia przez codzienną nowennę po Mszy św. wieczornej. W piątek w czasie nabożeństwa o 17.30.

4. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia zbiórka do puszek na Kuchnię Brata Alberta w Krośnie i na Caritas. Odpust na Białobrzegach o 12.00.

5. W tym tygodniu różaniec poprowadzi Róża św. Anny.

6. Dzieci i młodzież oraz rodziny, które zbierały grosiki do skarbonek Caritas w ramach wielkopostnej jałmużny, niech za tydzień przyniosą swoje ofiary na Mszę św. o 10.30. Chcemy wspomóc dzieci niepełnosprawne.

7. W tym tygodniu odbędą się obowiązkowe spotkania dla kandydatów do bierzmowania.  Rozpoczną się o 17.30. O godz. 18.00 Msza Święta z homilią. Bierzmowanie 4 czerwca w środę - klasy 7, w czwartek - klasy 3 gimnazjum, w piątek - klasy 8. 

8. W piątek na mszę wieczorną i spotkanie zapraszamy wszystkich rodziców kandydatów do bierzmowania z klas 8 i 3 gimnazjum.

9. Dzisiaj i jutro swoje imieniny obchodzą ks. Łukasz Mendyk i ks. Wojciech Sabik. Módlmy się w ich intencji.

10. W przyszły poniedziałek swoje spotkanie będą mieć dzieci klas III Szkoły Podstawowej i ich rodzice.

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Janina Dębiczak, Marian Chwaleba i Krystyna Trybiec. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie!

12. Niech Zmartwychwstały Pan wszystkich budzi do nowego życia. Szczęść Boże!

 

 

 

Dodatkowe informacje