OGŁOSZENIA

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Zwykła - (10.02.2019 r.)

 1. W poniedziałek (11.2.) Światowy Dzień Chorego. Dodatkowa Msza św. dla starszych i chorych z sakramentem namaszczenia chorych o 9.00. Zapraszamy. Prosimy domowników, aby usłużyli starszym, chorym i podwieźli do kościoła.

2.We wtorek spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. wieczornej.

3.W tym tygodniu modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą św. poprowadzi Róża Różańcowa św. Jana z Dukli.

4.W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – NMP z Lourdes; w czwartek – św. Cyryla i Metodego Patronów Europy i modlimy się o trwanie narodów Europy przy chrześcijańskich wartościach.

5. Dla chętnych Seminarium Odnowy Wiary w każdy czwartek o 19.00.

6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Stanisława Smereczańska, Maria Paczosa, Zdzisław Reczkowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

7. Niech Pan umacnia nasze powołanie i odnawia siły by z radością służyć Bogu i bliźnim.

Szczęść Boże!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Zwykła - (3.02.2019 r.)

 1. We wtorek (5.02.) rocznica śmierci ks. Prałata Karola Telesza długoletniego katechety, a w środę (6.02.) rocznica śmierci ks. Mieczysława Kędziora proboszcza krośnieńskiej fary. Módlmy się w ich intencji.

 2. W tym tygodniu I. czwartek miesiąca, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. o Eucharystii. Modlić się będziemy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 3. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza na konserwację i remonty w Bazyliki – dług spłacany za remont kaplic św. Wojciecha i Jana Nepomucena.

 4. Modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą św. poprowadzi Róża św. Faustyny.

 5.W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Agatę – poświęcenie wody; w środę – św. Pawła Miki i towarzyszy;

 6. Zapraszamy chętnych na Seminarium Odnowy Wiary w każdy czwartek o 19.00 do salki Domu Parafialnego. Seminarium trwa 8 tygodni. Chcemy poprzez modlitwę i konferencje biblijne zastanawiać się dlaczego wierzymy i czy jeszcze wierzymy?

 KOMUNIKAT

 # Krosno jest zagrożone smogiem. Wszyscy musimy temu zaradzać. Jakie są tego przyczyny, szkodliwość, sposoby ograniczenia. Spotkania otwarte z mieszkańcami będą się odbywać 5.02. godz. 16.00 w Domu Ludowym w Białobrzegach; o godz. 18.00 w Domu Ludowym w Krościenku Niżnym; 7.02. godz. 16.00 w Domu Ludowym w Polance.

 7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Bronisława Sapecka, Roman Hejnar, Edward Topór, Bogdan Soliński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 8. Z Bożym błogosławieństwem idźmy w nowy tydzień naszych zajęć i podejmowanych obowiązków. Szczęść Boże!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Zwykła - (27.01.2019 r.)

1. We wtorek (29.01.) nabożeństwo z prośbami i podziękowaniami do św. Michała Archanioła po Mszy św. wieczornej.

2. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie n/t „Duch Święty tchnie kędy chce… O odwadze dawania świadectwa swojej wiary”. Spotkanie organizuje Klub Inteligencji Katolickiej. Zapraszamy wszystkich chętnych.

3. W sobotę (2.02.) Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Porządek Mszy św. o 6.30; 7.30; 9.00; po południu o 15.30 i 18.00. Błogosławieństwo gromnic na każdej Mszy św. Jest to również dzień modlitw w intencji osób konsekrowanych – zakonnych, także pochodzących z naszej parafii. Taca na wsparcie zakonów klauzurowych. Na Mszę św. o 9.00 przychodzą dzieci klas III ze swoimi rodzicami w ramach spotkań przed I. Komunią św. i przynoszą świece od chrztu św.

4. W niedzielę wspomnienie św. Błażeja. Za jego wstawiennictwem módlmy się o uzdrowienie z chorób gardła. W tym dniu poświęcamy również jabłka, które spożywamy w domu po wspólnej rodzinnej modlitwie.

5. W tym tygodniu I. piątek, sobota i niedziela miesiąca.

6. W I. piątek okazja do spowiedzi od 16.00. O 18.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy Najświętszemu Sercu P.J. Od 19.00 wieczór uwielbienia i modlitwy o uzdrowienie.

7. W sobotę wyjazd do chorych o 9.30.

8. Za tydzień o 12.00 modlitwą i błogosławieństwem obejmiemy wszystkie kobiety oczekujące potomstwa i te które chcą się cieszyć darem potomstwa. W kaplicy św. Anny specjalne błogosławieństwo kobiet i ich mężów.

9. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych o 15.30.

10.W tym tygodniu modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą św. poprowadzi Róża Różańcowa św. Weroniki.

11.W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Tomasza z Akwinu; w środę – bł. Bronisława Markiewicza; w czwartek – św. Jana Bosko; w niedzielę – św. Błażeja.

12. W niedziele i w dni powszednie godzinę przed wieczorną Mszą św. można w Sali św. Anny spotkać się ze sobą, porozmawiać i wypić herbatę. Sala otwarta dla wszystkich.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Wiesława Raś. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

14. Z Bożym błogosławieństwem idźmy w nowy tydzień naszych zajęć i podejmowanych obowiązków. Szczęść Boże!

Dodatkowe informacje