OGŁOSZENIA

 

---------------------------------------------

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV Niedziela Zwykła (8.07.2018 r.)

1.  W środę czcić będziemy św. Benedykta patrona Europy. Modlić się będziemy za Europę, by nie wstydziła się swoich chrześcijańskich korzeni i na wierze i kulturze chrześcijańskiej budowała swoją przyszłość.

2. W środę o 18.00 modlić się za ofiary ludobójstwa ludności polskiej na Wołyniu w 75 rocznicę pogromu.

3.  W piątek (13 lipca) kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na 18.00 na Mszę św. a później na procesje różańcową pokutną. O przybranie figury Matki Bożej kwiatami prosimy parafian mieszkających w bloku 31 przy ul. Krakowskiej. Jest możliwość złożenia na kartkach do koszyczka przed figurą swoich próśb, podziękowań, przebłagań, które będą odczytywane i omadlane w czasie nabożeństwa.

4. Różaniec przed  wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. Zofii.

5. 16 lipca będziemy czcić Matkę Bożą Szkaplerzną naszą patronkę.

6.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w środę – św. Benedykta ; w czwartek – św. Brunona Bonifacego; w piątek -   Andrzeja Świerada i Benedykta, w sobotę – św. Henryka.

7.  Obecnie trwają prace przy renowacji kaplicy św. Jana Nepomucena. Prace konserwatorskie ścian, sklepień i sztukaterii.  I przy dachu Domu Parafialnego i dachu salek przy murze. Módlmy się abyśmy z Bożą i ludzką pomocą zaplanowane na ten rok prace wykonali. Bóg zapłać za składane na ten cel ofiary.

8.  24 – 25 sierpnia (piątek-sobota) planujemy pielgrzymkę do Niepokalanowa, Kalisza, Lichenia i Częstochowy. Zapisy w zakrystii.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Anna Rzońca, Zdzisław Konecki, Piotr Krówka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

10. Wszystkim składamy życzenia dobrej niedzieli i błogosławieństwa na czas podejmowanych prac i odpoczynku wakacyjnego i urlopowego. Szczęść Boże.

 

------------------------------------------

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII Niedziela Zwykła (1.07.2018 r.)

 

1.  W tym tygodniu I. czwartek i piątek miesiąca i sobota miesiąca.

2.  W I. czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O 15.00 koronka i Msza św. z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne.

3. W I piątek okazja do spowiedzi od 16.00. O godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca za zniewagi i grzechy wobec Serca Bożego. O 19.00 wieczór uwielbienia.

4.  W I piątek wyjazd do chorych o 9.00.

5.  W sobotę o 8.00 Msza św. w kaplicy ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

6.   W  lipcu i sierpniu  chorych będziemy odwiedzać w I. piątki.

7. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza na remonty i renowacje kaplicy św. Jana Nepomucena w Bazylice i dach Domu Parafialnego i salek przy murze.

8.  W ramach spotkań z kulturą zapraszamy na Festiwal Młodych w Krośnie (Young Arts Festiwal). Jeden z koncertów muzycznych odbędzie się  w środę o 20.00 w naszej Bazylice. W programie Barok Progresywny. Natomiast inny koncert pt „Planety” odbędzie się 8 lipca o 21.00 w Hali MOSiR Bursaki. Wystąpi Orkiestra Filharmonii Krakowskiej. Wejściówki w RCKP.

9. Różaniec przed  wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa św. Anny.

10. Zachęcamy do przeczytania w naszej gazetce o niektórych postanowieniach dotyczących biura parafialnego - kancelarii parafialnej w związku z wejściem rozporządzenia o ochronie danych osobowych.

11.  24 – 25 sierpnia (piątek-sobota) planujemy pielgrzymkę do Niepokalanowa, Kalisza, Lichenia i Częstochowy. Zapisy w zakrystii.

12.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Tomasza; w piątek -  bł. Marii Teresy Ledochowskiej;  w niedzielę– św. Jana z Dukli – patrona naszej archidiecezji.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Anna Janas, Kazimierz Ryś, Bolesław Półchłopek, Eugeniusz Hap. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

14. Na czas wakacji dzieciom i młodzieży i udającym się odpoczynek życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie, niedzielnej Eucharystii i częstej spowiedzi, ale też poprzez uśmiech i okazywane dobro dajmy świadectwo swojej wiary. Szczęść Boże!

 

-----------------------------------------------

Dodatkowe informacje