OGŁOSZENIA

 

 

 

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (16.06.2019 r.)

 

 

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej Bazylice odpust. Suma odpustowa o godz. 12.00. Kaznodzieją odpustowym jest ks. Sławomir Kostrzewa pracujący w Poznaniu.

2. We wtorek i środę Msze św. dziękczynne dla uczniów i nauczycieli na zakończenie roku szkolnego.

3. We wtorek o 9.00 Szkoła Muzyczna i Szkoła Podstawowa nr 6.

W środę o 8.00 Szkoły Średnie: Kopernik, Budowlanka, Plastyk, Mechanik, Szkoła Sportowa. Szkoła nr 10 miała Mszę św. w piątek.

4. W środę przed Bożym Ciałem okazja do spowiedzi od 17.00.

5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msza św. w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o 10.30 procesja do 4. ołtarzy ulicami miasta: Piłsudskiego, Podwale, Czajkowskiego, Plac Konstytucji 3 Maja, Sienkiewicza, Rynek. Ostatnia Msza św. przed południem ok. 12.30.

Przyjdźmy na Mszę św. i na procesję, aby wyrazić naszą wiarę w obecność Jezusa Eucharystycznego i prosić aby z łaskawością spoglądał na nas „jak się Jego dzieciom powodzi”. Na procesję przyozdabiajmy nasze domy i ulice.

6. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia na procesję Bożego Ciała i na oktawę. Dzieci klas III przychodzą w strojach komunijnych. Mogą także dzieci z klas IV. Prosimy też o porządek w marszu procesyjnym i skupienie modlitewne.

7. Procesja Eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedzielę po Mszy św. o 15.30.

8. Serdeczne podziękowanie składamy tym, którzy złożyli w ubiegłą niedzielę ofiarę na cele konserwacyjne i remontowe w Bazylice. Bóg zapłać ofiarodawcom, których polecamy w środowej nowennie do Matki Bożej.

9. W tym tygodniu modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą św. poprowadzi Róża św. Faustyny.

10. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Alberta Chmielowskiego; w piątek – św. Alojzego Gonzagę.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło, Miłujcie się.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności

śp. Mieczysław Dobrzański, Władysław Więch, Stanisław Wajda, Grażyna Buczyńska, Tomasz Gerula. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

13. Otwierajmy nasze serca na dary Trójjedynego Boga. Szczęść Boże w nowym tygodniu.

 

 

 

 

  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 Niedziela Zesłania Ducha Świętego (9.06.2019 r.)

 1 Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (Zielone Święta).

2. Dziś możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie lub odśpiewanie „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

3. W poniedziałek II Dzień Zielonych Świąt – Matki Kościoła. Msze św. ku czci Matki Bożej o 6.30; 7.30; 9.00; 15.30; 18.00.

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na spotkanie n/t „Grzech w wymiarze osobistym i społecznym. Grzechy cudze, a grzechy strukturalne”. Zapraszamy wszystkich chętnych.

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

6. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlić się o będziemy o uświęcenie kapłanów.

7. W czwartek (13.06.) nabożeństwo fatimskie. Msza św. o 18.00, a następnie procesja różańcowa pokutna. Zapraszamy ze świecami. Można tez składać prośby i podziękowania do matki Bożej fatimskiej.

8. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust parafialny. Przygotowanie do odpustu w czwartek i piątek ze słowem s. Józefy o zawierzeniu Maryi. Dokładny plan w gazetce. W Niedzielę zapraszamy na sumę odpustową o 12.00 z aktem zawierzenia rodzin i parafii Bogu w Trójcy Jedynemu. Słowo Boże na wszystkich Mszach w dzień odpustu wygłosi Ks. Sławomir Kostrzewa z Poznania.

9. W przyszłą niedzielę o 16.30 spotkanie z rodzicami i uczniami klas VI i VII przygotowujących się do bierzmowania n/t „Jak przeżywać pięknie młodość bez uzależnień?

10. W Niedzielę Trójcy Świętej kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

11. W tym tygodniu modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą św. poprowadzi Róża św. Weroniki.

12. Organizujemy z parafii wyjazd na koncert „Jednego serca jednego ducha” do Rzeszowa. Odpowiedzialny ks. Łukasz Mendyk.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło, Miłujcie się. W „Gościu Niedzielnym” płyta z przemówieniami Jana Pawła II z I pielgrzymki do Polski.

14. Modlimy się za solenizantów. 3 czerwca swoje imieniny obchodził ks. Leszek nasz katecheta, a 29 czerwca, św. Piotra czcił będzie drugi nasz katecheta senior księży wikarych. Polecajmy ich Bożej łaskawości.

15. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności śp. Władysława Raźniewska i Helena Półchłopek. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie!

16. Otwierajmy się na dary Ducha Św. i wypraszajmy Jego łaski. Szczęść Boże w nowym tygodniu.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII Niedziela Wielka. Wniebowstąpienie Pańskie (2.06.2019 r.)

 1. We wtorek młodzież klas VIII i III Gimnazjum o godz. 18.00 przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bp Stanisława Jamrozka. Prosimy o modlitwę za młodzież.

2. Dzień wcześniej młodzież, rodzice i świadkowie mają możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania od 17.00.

3. W tym tygodniu I czwartek i I. piątek miesiąca.

4. W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i Msza św.

5. W I. piątek okazja do spowiedzi od 16.00. O 18.00 Msza św. wynagradzająca Sercu Bożemu za grzechy i zniewagi, o 19.00 wieczór uwielbienia i czuwanie przed Zesłaniem Ducha Św.

6. W sobotę (8.06.) organizujemy PROCESJĘ ŚWIATŁA z Bazyliki pod Krzyż Papieski. Wyjście o 16.00 i będziemy rozważać 14 stacji światła. O 18.00 pod Krzyżem papieskim Msza św., w 22 rocznicę wizyty Jana Pawła w Krośnie. Zapraszamy do wzięciu udziału w procesji. Zabierzmy ze sobą świece lub lampiony.

7. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza na remonty i renowacje w Bazylice.

8. Rozpoczęły się nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej. W niedzielę po Mszy św. o 15.30.

9. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

10. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W katedrze Przemyskiej w sobotę święcenia prezbiteratu (kapłańskie). Módlmy się o świętość kapłanów.

11. W tym tygodniu modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą św. poprowadzi Róża św. Jadwigi Śląskiej.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło, Miłujcie się. Za tydzień w Gościu Niedzielnym płyta CD z przemówieniami papieża z I wizyty do Polski.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Maria Majsterkiewicz, Jan Jędrusiak, Jadwiga Solarz. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie!

14. Niech Boże Błogosławieństwo wszystkich wspomaga w nowym tygodniu nauki, pracy i podejmowanych rozmaitych obowiązków. Szczęść Boże.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI Niedziela Wielkanocy (26.05.2019 r.)

 1. Dziś wybory do Parlamentu Europejskiego. Idźmy oddać swój głos by spełnić zarówno obywatelski jak i chrześcijański obowiązek dbania o dobro wspólne.

 2. Dziś także modlimy się za nasze mamy i dobrze im życzymy.

3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje (tzw. Dni Krzyżowe). We wtorek procesja po Mszy św. wieczornej o urodzaje i słoneczną pogodę.

4. W poniedziałek o 19.15 spotkanie przy kapliczce w pobliżu bloku 45 przy ul. Krakowskiej, śpiew litanii i pieśni maryjnych.

 5. W środę (29.05.) na zakończenie Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

 6. W środę dopuszczające spotkanie kandydatów do bierzmowania po nabożeństwie majowym.

 7. W czwartek dla kandydatów do bierzmowania próba porządkowa w kościele o 19.00.

 8. W piątek zakończenie nabożeństw majowych ku czci NMP. Od soboty nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 9. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 10. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi. Możliwość przyjęcia Szkaplerza NMP.

 11. W sobotę wyjazd do chorych o 9.00.

 12. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Archidiecezji święcenia diakonatu.

 13. W przyszłą niedzielę Po Mszy św. o 12.00 nabożeństwo dla małżeństw oczekujących dziecka i wyproszenie daru potomstwa.

 14. Za tydzień po Mszy o 15.30 zmiana tajemnic różańcowych.

 15. W przyszłą niedzielę taca na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 16. W tym tygodniu modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą św. poprowadzi Róża MB Różańcowej.

 17. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w środę – św. Urszulę Ledochowską; w piątek – nawiedzenie NMP. Odpust u oo. Franciszkanów o 17.00.

 18. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Maria Prajsnar. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie!

 19. Niech Boże Błogosławieństwo wszystkich wspomaga w nowym tygodniu nauki, pracy i podejmowanych rozmaitych obowiązków. Szczęść Boże.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkanocy (19.05.2019 r.)

 

1. Dziś I. komunia św. dzieci. Módlmy się za dzieci aby pogłębiały nieustannie przyjaźń z Jezusem w Eucharystii, i za rodziców o przykład żywej wiary i umiłowania modlitwy.

 2. Dziś w Bazylice o 19.00 koncert muzyczny.

 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotykają się mężczyźni członkowie Wspólnoty Rycerzy Kolumba. Zapraszamy chętnych mężczyzn.

 4. W środę Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na spotkanie i rozmowy n/t: „ŚWIĘCI NIEZNISZCZALNI: Historie ludzi, których ciała nie uległy zepsuciu”.

 5. W czwartek w ramach spotkań z ludźmi kultury przyjedzie do nas dziennikarz Jan Pośpieszalski i podejmie temat o którym warto rozmawiać „Rewolucja obyczajowa i zagrożenia z nią związane”. Spotkanie dla chętnych w Domu Parafialnym o godz. 19.00.

 6. W piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. O godz. 18.00 rozpoczniemy 33 dniowe przygotowanie do aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi. Akt całkowitego zawierzenia się Matce Bożej nastąpi 27 czerwca.

 7. W niedzielę 26 maja Dzień Matki. Modlić się będziemy za nasze mamy żyjące i zmarłe.

 8. W przyszłą niedzielę dzieci klas IV podczas Mszy św. o 12.00 będą obchodzić rocznicę swojej I Komunii św. Dla nich i ich rodzin w sobotę od 16.30 do 17.30 spowiedź św.

 9. W sobotę (25.05.) w Korczynie odbywać się będzie Droga Krzyżowa z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i zniewoleń. Początek o godz. 11.00.

 10. W tym tygodniu modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą św. poprowadzi Róża Aniołów Stróżów.

 11. Z zeszłej niedzieli na tacę tzw. gospodarczą na remonty w Bazylice i prace konserwatorskie zebrano 7.853 zł 68 gr. Wielki Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 12. Codziennie majówki – nabożeństwo ku czci NMP.

 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło, Miłujcie się.

 14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Halina Popiel, Marzanna Masiarz, Michał Marek. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie!

 15. Z Błogosławieństwem Chrystusa Zmartwychwstałego podejmijmy obowiązki w nowym tygodniu nauki i pracy. Szczęść Boże!

 
 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 IV Niedziela Wielkanocy (12.05.2019 r.)

 Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

 1. W poniedziałek (13.05.) o 18.00 Msza św. a następnie pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie i procesja różańcowa – pokutna. Pójdziemy w procesji różańcowej wokół Rynku. Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi były wikariusz ks. Andrzej Dec. Będziemy też wynagradzać Matce Bożej za ostatnie naganne wydarzenia w Polsce ze znieważaniem wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. O przyozdobienie figury prosimy Róże Żywego Różańca. Zapraszamy.

 2. Trwają nabożeństwa majowe ku czci NMP. Zapraszamy na majówki po Mszy św. wieczornej.

 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotykają się członkowie Akcji katolickiej.

 4. W czwartek Święto św. Andrzeja Boboli – patrona naszej Ojczyzny.

 5. W tym tygodniu modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą św. poprowadzi Róża MB Królowej Polski.

 6. Za tydzień o 12.00, dzieci klas III przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca.

 Spowiedź dla dzieci, rodzin i wszystkich chętnych w sobotę od 16.00 do 17.30. Jest to Święto dzieci, rodzin i parafii. Módlmy się w ich intencji.

 7. W przyszłą niedzielę o 19.00 w naszej Bazylice koncert muzyczny.

 8.W czwartek (16.05.) pod krzyżem papieskim o 21.00 męski różaniec Krośnian.

 9. Siostry Klawerianki zapraszają w przyszłą sobotę od 16.00 do 24.00 na noc muzeów.

 10.Od przyszłej niedzieli parafia Miłosierdzia Bożego w Krośnie zaprasza na wielką ewangelizację. Szczegóły na plakatach.

 11. Trwają zapisy młodzieży na wyjazd na Lednicę i przejście przez bramę Rybę. Informacje na plakatach.

 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Źródło, Miłujcie się.

 13. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Macieja; w czwartek – św. Andrzeja Bobolę.

 14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Tadeusz Jajuga, Helena Rucka. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie!

 15. Niech Chrystus Zmartwychwstały wszystkich odradza do życia w prawdzie i miłości. Szczęść Boże!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkanocy (5.05.2019 r.)

 1. Dzisiaj rozpoczyna się TYDZIEŃ BIBLIJNY. Czytania, rozważania i przyjmowania do serca SŁOWA BOŻEGO. Dajmy szansę Bogu, który chce przemówić do nas przez swoje Słowo. Przy wyjściu można zabrać ze stolika karteczkę z krótkim fragmentem słowa Bożego i rozważyć na modlitwie. Chcemy też stworzyć grupę biblijną osób, którzy będą się spotykać na poznawaniu i rozważaniu Pisma św.

2. W środę uroczystość św. Stanisława bp i męczennika, patrona Polski. Módlmy się za naszą ojczyznę i solenizantów.

3. W czwartek i piątek spotkania dzieci klas III wraz z rodzicami przed przyjęciem I komunii św. o 18.45.

czwartek (9.05.) – Szk. Podst. nr 6.

piątek (10.05.) – Szk. Podst. nr 10 i Szkoła Muzyczna.

4.W przyszłą niedzielę comiesięczna taca tzw. gospodarcza na remonty w Bazylice i prace konserwacyjne.

5. Trwają nabożeństwa majowe ku czci NMP. Zapraszamy na majówki po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy także do śpiewów po kapliczkami. Codziennie z wieży kościelnej grane są na trąbce pieśni maryjne o 17.30.

W kaplicy EMAUS litania codziennie przez miesiąc maj o 19.00.

6. W tym tygodniu różaniec poprowadzi Róża Różańcowa Miłosierdzia Bożego.

7. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek św. Filipa i Jakuba apostołów; w środę – św. Stanisława BM.

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Krystyna Kumka, Robert Kasza, Zofia Cielińska, Zbigniew Ostafil. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie!

9. Niech Chrystus Zmartwychwstały wszystkich odradza do życia w prawdzie i miłości. Szczęść Boże!

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela w Oktawie Wielkanocy – Miłosierdzia (28.04.2019 r.)

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. O 15.00 uroczysta koronka do Miłosierdzia Bożego. Następnie Msza św. o 15.30.

2. W Niedzielę Miłosierdzia zbiórka do puszek na Kuchnię Brata Alberta w Krośnie i na Caritas.

3.Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, większej wrażliwości na potrzeby innych i pełnienia uczynków miłosierdzia.

4. W poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

5. Spotkanie w poniedziałek o 18.00 z dziećmi klas III i ich rodzicami.

6. We wtorek uroczystość św. Wojciecha patrona Polski.

7. W środę 1 maja początek nabożeństw majowych ku czci NMP. Zapraszamy na majówki po Mszy św. wieczornej. W środy o 18.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o 15.30. Dzieci za udział w nabożeństwach będą otrzymywać obrazki i niespodzianki. W kaplicy EMAUS litania codziennie przez miesiąc maj o 19.00.

1 maja wspominamy św. Józefa Robotnika – modlić się będziemy za ludzi pracujących i poszukujących pracy.

8. W piątek 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 9.00 Msza św. za Ojczyznę z udziałem Władz Miasta, środowisk niepodległościowych, młodzieży i nauczycieli. Wspominać będziemy też 228 Rocznicę Konstytucji 3 Maja. Mszę św. o 9.00 poprzedzi półgodzinny patriotyczny koncert organowy. Po Mszy św. złożenie wieńców na Murze Pamięci za kościołem poświęconej twórcom Konstytucji 3-Maja.

9. Zachęcamy by na dzień 2 i 3 Maja wywiesić flagi na naszych domach i instytucjach, gdyż chcemy podkreślić m. in. naszą narodową jedność i patriotyzm.

10. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

11. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. O 15.00 koronka i Msza św.. Modlić się będziemy o powołania.

12. W piątek okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św. O 15.30 nabożeństwo majowe i litania do Serca Pana Jezusa.

13. W I piątek nie będzie nabożeństwa uwielbienia.

14. W sobotę o 8.00 Msza św. w kaplicy ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Od 9.00 wyjazd do chorych.

15. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 15.30. Zaś po Mszy św. 12.00 nabożeństwo w intencji matek oczekujących potomstwa i wyproszenie daru macierzyństwa.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - (21.04.2019 r.)

 1. Dla zaznaczenia wielkiej rangi Święta Zmartwychwstania Pańskiego, Kościół w liturgii przedłuża uroczysty obchód świąt na oktawę czyli 8 dni. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 2. W przyszłą Niedzielę Święto Miłosierdzia, o 15.00 uroczysta koronka do Bożego Miłosierdzia.

 3. Przygotowujemy się do Święta Miłosierdzia przez codzienną nowennę po Mszy św. wieczornej. W piątek w czasie nabożeństwa o 17.30.

 4. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia zbiórka do puszek na Kuchnię Brata Alberta w Krośnie i na Caritas. Odpust na Białobrzegach o 12.00.

 5. W tym tygodniu różaniec poprowadzi Róża św. Anny.

 6. Dzieci i młodzież oraz rodziny, które zbierały grosiki do skarbonek Caritas w ramach wielkopostnej jałmużny, niech za tydzień przyniosą swoje ofiary na Mszę św. o 10.30. Chcemy wspomóc dzieci niepełnosprawne.

 7. W tym tygodniu odbędą się obowiązkowe spotkania dla kandydatów do bierzmowania.  Rozpoczną się o 17.30. O godz. 18.00 Msza Święta z homilią. Bierzmowanie 4 czerwca w środę - klasy 7, w czwartek - klasy 3 gimnazjum, w piątek - klasy 8. 

 8. W piątek na mszę wieczorną i spotkanie zapraszamy wszystkich rodziców kandydatów do bierzmowania z klas 8 i 3 gimnazjum.

 9. Dzisiaj i jutro swoje imieniny obchodzą ks. Łukasz Mendyk i ks. Wojciech Sabik. Módlmy się w ich intencji.

 10. W przyszły poniedziałek swoje spotkanie będą mieć dzieci klas III Szkoły Podstawowej i ich rodzice.

 11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Janina Dębiczak, Marian Chwaleba i Krystyna Trybiec. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie!

 12. Niech Zmartwychwstały Pan wszystkich budzi do nowego życia. Szczęść Boże!

 

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Palmowa - (14.04.2019 r.)

 1. Ze względu na spowiedź w parafiach dekanatu oraz na Ceremonie Triduum Paschalnego kancelaria parafialna będzie czynna jedynie w sprawach pilnych poniedziałek i wtorek o 19.00.

2. W środę SPOWIEDŹ WIELKOPOSTNA od 9.00 do 12.00 i po południu od 14.30 do 19.00. Nie odkładajmy spowiedzi na późniejszy czas. Także przyjeżdżający z zagranicy parafianie będą mogli skorzystać ze spowiedzi w czwartek, piątek, sobotę w godz. 7.00 – 9.00.

3. W czwartek rozpoczniemy ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE – męki, śmierci i zmartwychwstanie Chrystusa. To najważniejsze religijne dni całego roku. Te dni niech zgromadzą w świątyni całą parafię.

4. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18.00 na pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa, a następnie przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Adoracja do 22.00. Rano nie ma Mszy św., podobnie w Wielki Piątek i Sobotę.

5. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o 9.00 i 17.15. O godz. 18.00 w kościele Liturgia Męki Pańskiej, adoracja krzyża i komunia św. oraz przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego i śpiew Gorzkich Żali. Adoracja do 24.00.

6. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, co do ilości i jakości jedzenia i nie ma dyspensy.

7. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów w kościele co godzinę od 8.00 do 15.00. Poświęcimy także wodę, którą będzie można zabrać do domów. W kaplicy Emaus święcenie pokarmów o 10.00, natomiast u sióstr klawerianek o 10.30.

Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 19.00. Poświecenie ognia, liturgia światła, Słowa Bożego, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz Eucharystia Wigilii Paschalnej. Przynosimy świece. Adoracja do 22.00. Godziny adoracji w dniach Triduum Paschalnego znajdują się w gablocie.

8. W przyszłą niedzielę UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Rezurekcja o 6.00. Pozostałe Msze św. o 9.00, 10.30, 12.00 i o 15.30 i 18.00.

9. W zakrystii można nabyć świece (paschaliki), a złożona ofiara przeznaczona jest dożywanie dzieci. Do nabycia także baranki. Zakupioną świecę można zapalić w domu podczas świąt czy na grobach zmarłych.

10. W tym tygodniu przed wieczorną Mszą św. różaniec poprowadzi Róża Różańcowa bł. Jana Balickiego.

11. Unia Przedsiębiorczych i Prezydent Miasta zapraszają w Wielką Sobotę mieszkańców o godz. 12.00 na Rynek, gdzie będzie poświęcenie pokarmów.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Irena Jaźwiecka, Stanisława Kisiołek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

13. Duchowego przeżywania Wielkiego Tygodnia i odnowienia naszej bliskości z Chrystusem cierpiącym i Zmartwychwstałym. Szczęść Boże!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkiego Postu - (7.04.2019 r.)

 1. We wtorek po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

 2. Za tydzień Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm wraz z procesją odbędzie się o godz. 12.00. Wyruszymy z kościoła na Rynek Miasta, - jeśli będzie pogoda, następnie wrócimy do kościoła i rozpocznie się Msza św.

 3. W piątki Wielkiego Postu Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o 16.00 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych, zaś o 19.00 dla młodzieży.

 4. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, po Mszy św. o 15.30. Taca na kwiaty do Bożego Grobu.

 5. W Niedzielę Palmową jak co roku przed kościołem będzie organizowana zbiórka do puszek na tzw. Pola Nadziei – dla wsparcia Krośnieńskiego Hospicjum. Kwestować będą dzieci pod nadzorem rodziców i nauczycieli.

 6.W przyszłą niedzielę taca tzw. gospodarcza; na konserwację i remonty w naszym kościele.

 7. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa MB Fatimskiej.

 8. W tym tygodniu w piątek do niedzieli trwać będą w Dukli Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Wybiera się także młodzież z naszej parafii wraz z duszpasterzem. Módlmy się w ich intencji.

 9. W zakrystii rozprowadzane są świeczki tzw. paschaliki wielkanocne, jest to Akcja Caritas na dożywianie dzieci.

 10. Do kosza przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy można złożyć artykuły spożywcze jako jałmużnę postną lub grosz do skrzynki św. Antoniego.

 11. W tym tygodniu w czwartek i piątek od 17.00 do 18.00 w Sali św. Anny Komisja konkursowa oceniać będzie palmy wykonane przez dzieci i młodzież. Z tymi palmami pójdziemy na procesję w Niedziele Palmową o 12.00 potem będzie rozdanie nagród.

 12. W dniu dzisiejszym od 7.00 – 19.00 w poszczególnych dzielnicach miasta odbywają się wybory do rad jednostek pomocniczych. Można wybrać swoich kandydatów.

 13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Zofia Wiśniowska, Władysława Nowak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 14 . Z Bożą pomocą podejmujmy wielkopostne postanowienia i wezwanie Jezusa do nawrócenia. Szczęść Boże!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkiego Postu - (31.03.2019 r.)

1. Trwają rekolekcje wielkopostne. Jeszcze poniedziałek i wtorek o 9.00 i 18.00. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie i nauka dla rodziców. We wtorek zakończenie rekolekcji.

2. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej a w Niedziele na Gorzkie Żale.

3. W tym tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą św. modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Jana Pawła II.

4. W tym tygodniu I. czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi.

5. W I. czwartek całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. O 15.00 Msza św. I koronka.

6. W I. Piątek spowiedź od 16.00. O godz. 18.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 19.00 wieczór uwielbienia i modlitwy o uzdrowienie.

7. W I. sobotę o 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

8. Wyjazd do chorych od 9.00. Będzie to spowiedź i komunia świąteczna. Prosimy zapisywać w zakrystii dodatkowo chorych, którzy chcieliby przyjąć Jezusa w Eucharystii z okazji świąt Paschalnych.

9. Za tydzień o 12.00 modlitwy o dar potomstwa i szczęśliwe rozwiązanie, a po Gorzkich Żalach zmiana tajemnic różańcowych.

10. W zakrystii rozprowadzane są świeczki tzw. paschaliki wielkanocne, i baranki jest to Akcja Caritas na dożywianie dzieci.

11. Do kosza przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy można złożyć artykuły spożywcze jako jałmużnę postną dla bardziej potrzebujących lub grosz do skarbonki św. Antoniego.

12. W piątek (5.04.) o 20.00 wyruszy z przed fary mini ekstremalna Droga Krzyżowa. Do pokonania 13 km. Pójdziemy w grupach 9 osobowych. Zapraszamy wszystkich chętnych i wytrwałych.

13. Trwa konkurs na najpiękniejszą palmę. Technika dowolna. Jury konkursowe będzie oceniać palmy w czwartek i piątek (11-12.04.) w Sali św. Anny w godz. 17-18.

14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Krzysztof Polak, Stanisław Szczurek, Emilia Stepek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

15. Z Bożą pomocą podejmujmy wielkopostne postanowienia i wezwanie Jezusa do nawrócenia. Szczęść Boże!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkiego Postu - (24.03.2019 r.)

1. Dziś zbiórka przy kościele do puszek na misje i młodzieżowe rekolekcje.

2. W poniedziałek (25.03.) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Modlić się będziemy o poszanowanie życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Włączyć się możemy w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego lub przedłużyć trwanie podczas Mszy św. o 9.00 i 18.00. Kartki wyłożone na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3.W piątki Wielkiego Postu Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o 16.00 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych, zaś o 19.00 dla młodzieży. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny.

4. Rozważania i Prowadzenie i Drogi Krzyżowej dla dorosłych w piątek niech przygotuje Róże Żywego Różańca.

5. W piątek po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła z prośbami i podziękowaniami.

6. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali o 16.15 z kazaniem pasyjnym, po Mszy św. o 15.30.

7. W tym tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą św. modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. o. Pio.

8. W zakrystii rozprowadzane są świeczki tzw. paschaliki wielkanocne, jest to Akcja Caritas na dożywianie dzieci. Ofiara 9 zł wraz z barankiem.

9. Do kosza przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy można złożyć artykuły spożywcze jako jałmużnę postną dla bardziej potrzebujących lub grosz do skarbonki św. Antoniego.

10. W zakrystii można nabyć album z wizyty papieża Jana Pawła II do Krosna w 20 rocznice tego wydarzenia w cenie 20 zł.

11. W sobotę o 18.00 rozpoczniemy tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Wcześniej bo o 9.00 spotkanie z chorymi. Chcemy przez głębszą modlitwę i słuchanie Słowa Bożego oraz przez pokutę odnowić serca na przeżywanie Triduum Paschalnego. Skorzystajmy z czasu łaski i nawiedzenia Chrystusa. Rekolekcje poprowadzi ks. Jerzy z Nowogródka na Białorusi. Podczas rekolekcji można skorzystać ze spowiedzi. Spowiedź przedświąteczna zaplanowana jest na Wielką Środę. Więcej informacji w gazetce i gablocie.

12. Ogłaszamy konkurs na najpiękniejsza palmę w kategorii Szkoła Podstawowa, II kategoria młodzież do klasy maturalnej. Więcej informacji w gazetce za tydzień.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Helena Nowicka, Wiktoria Dąbrowska, Lidia Pach, Jerzy Przymusiński, Stanisław Siuzdak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

14. Niech Łaska Boża wzmacnia nasze wielkopostne postanowienia. Szczęść Boże! 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 II Niedziela Wielkiego Postu - (17.03.2019 r.)

 1. We wtorek (19.03.) liturgiczna Uroczystość św. Józefa oblubieńca NMP. Modlić się będziemy za wszystkich mężczyzn i ojców, aby poprzez swoją odpowiedzialność i wierność budowali wspólnotę rodzinną i społeczną. Modlić się będziemy za wszystkich solenizantów wśród których jest papież senior Benedykt XVI – Józef Ratzinger i abp Józef Michalik senior.

W naszym kościele dodatkowa Msza św. o 9.00. Modlić się będziemy z rzemieślnikami i za rzemieślników i pracowników.

2. Rozpoczęły się katechezy przedmałżeńskie. Uczestnictwo w katechezach jest wymogiem w przygotowaniu do sakramentu małżeństwa. Jeszcze można dołączyć.

3. We wtorek spotkanie Rycerzy Kolumba – mężczyzn którzy się modlą i działają dla dobra Kościoła. Zapraszamy chętnych mężczyzn.

4. W środę o 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

5. W piątki Wielkiego Postu Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o 16.00 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych, zaś o 19.00 dla młodzieży. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny.

6. Rozważania i Prowadzenie i Drogi Krzyżowej dla dorosłych w piątek niech przygotuje Odnowa w Duchu Świętym..

7. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali o 16.20 z kazaniem pasyjnym, po Mszy św. o 15.30. Taca na kwiaty do Bożego Grobu.

8. W Wielkim Poście szczególniej dbajmy o naszą Trzeźwość. Modlitwą i świadectwem trzeźwego życia chcemy pomóc uzależnionym i ich rodzinom.

Na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy znajduje się Księga postanowień trzeźwościowych.

9. Za tydzień zbiórka przy kościele do puszek na misje /ad gentes/ i w połowie na zorganizowanie rekolekcji dla młodzieży.

10. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim którzy złożyli miesięczną ofiarę na remonty w naszej bazylice. Złożono 7.864 zł 68 gr. Bóg zapłać za każdy grosz z serca ofiarowany na świątynię Pańską. Jeszcze mamy do spłacenia zeszłoroczny dług 64.000 zł. Dobroczyńców polecamy w środowej nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

11. W tym tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą św. modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Kingi.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Danuta Podbilska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

13. Niech Łaska Boża wzmacnia nasze wielkopostne postanowienia. Szczęść Boże!

 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Wielkiego Postu -  (10.03.2019 r.)

1. Dziś rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa.

2.  Także dziś w salce Domu Parafialnego po Mszy św. o 12.00 rozpoczynają się katechezy przedmałżeńskie. Uczestnictwo w katechezach jest wymogiem w przygotowaniu do sakramentu małżeństwa. Młodzież dorosła niech zadba już wcześniej by wziąć udział w naukach przedmałżeńskich i otrzymać zaświadczenie.

3.  W poniedziałek o 19.00 Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie pt.  „Zakony i Zgromadzenia Zakonne i ich przyszłość w Kościele”.

4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. 

5. W piątki Wielkiego Postu Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o 16.00 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych, zaś o 19.00 dla młodzieży. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny.

6.   Rozważania i Prowadzenie i Drogi Krzyżowej dla dorosłych na piątek niech przygotuje Akcja Katolicka.

7. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali o 16.15 z kazaniem pasyjnym, po Mszy św. o 15.30.  Taca na kwiaty do Bożego Grobu.

8. W tym tygodniu spotkanie dla kandydatów do bierzmowania: w poniedziałek klasy VII; we wtorek – klasy VIII; w środę – klasy III Gimnazjum. Zapraszamy na 17.00 na następnie o 18.00 Msza św.

9.  W sobotę (16 marca) o 18.00 spod kościoła oo. Franciszkanów ulicami miasta wyruszy Droga Krzyżowa w rocznicę ocalenia mieszkańców miasta przez Matkę Bożą Murkową.

10.  W Wielkim Poście szczególniej dbajmy o naszą  Trzeźwość. Modlitwą i świadectwem trzeźwego życia chcemy pomóc uzależnionym i ich rodzinom.

Na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy znajduje się Księga postanowień  trzeźwościowych.

11.  W tym tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą św. modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Józefa Sebastiana Pelczara.

12.  W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Edward Kraś, Roman Zajdel, Jadwiga Warecka, Krzysztof Ludwa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

13. Niech Łaska Boża wzmacnia nasze

wielkopostne postanowienia. Szczęść Boże!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VIII Niedziela Zwykła - (3.03.2019 r.)

1. Dziś po Mszy św. o 12.00 comiesięczne nabożeństwo i modlitwy za wstawiennictwem św. Anny i św. Jana Pawła II o dar potomstwa i o szczęśliwe rozwiązanie.

2.  W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Modlitwą i świadectwem trzeźwego życia chcemy pomóc uzależnionym i ich rodzinom. 

3. W środę o 18.00 spotkanie z rodzicami dzieci I komunijnych.

4. W tym Tygodniu przypada ŚRODA POPIELCOWA. Wraz z tym dniem rozpoczyna się okres WIELKIEGO POSTU, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowywać się będziemy do Świąt Wielkanocnych. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty o 6.30; 7.30; 9.00. Po południu o 15.30 i 18.00.

5.  Chciejmy brać udział w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa: dla dzieci o 16.00; dla dorosłych  o 17.30; dla młodzieży i wszystkich, którzy dłużej pracują o 19.00.

6. W niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.20. Taca z Gorzkich Żali na kwiaty do Bożego Grobu.

7.W przyszłą niedzielę taca gospodarcza na remonty i prace konserwacyjne w Bazylice.

8. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14-ty rok życia, natomiast post ilościowy (3 posiłki w ciągu dnia) obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18-ty rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego. Rodzice winni troszczyć się, aby dzieci od najmłodszych lat były wprowadzane  w ducha autentycznej pokuty.

9. Od Środy Popielcowej przed zasłonięciem obrazu MB Szkaplerznej wspólnie będziemy odmawiać modlitwę do Maryi naszej patronki.

10. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Kazimierza Królewicza. Modlić się będziemy za Ojczyznę i solenizantów.

11. W tym tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą św. modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Franciszka z Asyżu.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Anna Jaracz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

13. Niech Łaska Boża towarzyszy nam w nowym tygodniu. Szczęść Boże!

Dodatkowe informacje