OGŁOSZENIA

 

---------------------------------------------

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (18.03.2018 r.)

 

1. W poniedziałek (19.03.) przypada uroczystość św. Józefa oblubieńca NMP. To dzień szczególnej modlitwy za ojców. Pamiętamy o solenizantach. Imieniny obchodzą senior papież Benedykt XVI i abp Józef Michalik. Dziś modlimy się za naszego spowiednika, solenizanta Ks. Prałata Edwarda.

2. W czwartek o 18.00 rozpoczniemy tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Chcemy przez głębszą modlitwę i słuchanie Słowa Bożego oraz przez pokutę odnowić serca na przeżywanie Triduum Paschalnego. Skorzystajmy z czasu łaski i nawiedzenia Chrystusa. Rekolekcje poprowadzi ks. bp Antoni Długosz z Częstochowy. Msza św. z nauką w piątek i sobotę o 8.00 i 18.00. W Piątek zapraszamy dzieci na 16.00, a na 19.00 młodzież przygotowującą się do bierzmowania i starszą. W sobotę, chorych, starszych, samotnych z namaszczeniem chorych. A po Mszy o 18.00 nauka dla rodziców. W niedzielę tradycyjnie.

Podczas rekolekcji można skorzystać ze spowiedzi. Spowiedź przedświąteczna zaplanowana jest na Wielką Środę.

3. Za tydzień Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm wraz z procesją odbędzie się o godz. 12.00. 8 min przed 12.00 wyruszymy z kościoła na Rynek Miasta i tam będzie poświęcenie Palm a następnie wrócimy do kościoła i rozpocznie się Msza św.

4. W Niedzielę Palmową jak co roku przed kościołem będzie organizowana zbiórka do puszek na tzw.  Pola Nadziei – dla wsparcia Krośnieńskiego Hospicjum. Kwestować będą dzieci pod nadzorem rodziców i nauczycieli.

5. Dziś dzieci misyjne wraz z siostrą Krystyną rozprowadzają palmy.

6. Planujemy w Wielki Poniedziałek mini ekstremalną Drogę Krzyżową ok. 11 km. Wyjście o 20.00.

7. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa MB Królowej Polski.

8. Do kosza przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy można złożyć artykuły spożywcze jako jałmużnę postną dla bardziej potrzebujących lub do skarbonki św. Antoniego.

9. W zakrystii rozprowadzane są świeczki tzw. paschaliki wielkanocne, jest to Akcja Caritas na dożywianie dzieci. Ofiara 7 zł wraz z barankiem.

10. W przychodni lekarskiej na Portiusa można skorzystać z badań lekarskich. Szczegóły w gazetce.

11. W tym tygodniu swoje rekolekcje szkolne podejmują uczniowie szkół ponadgimnazjalnych miasta Krosna i Szkoła Podst. nr 6.

12. Dziękujemy za ofiary na tace z ostatniej niedzieli tzw. gospodarczej jako pokrycie kosztów prac w kaplicy św. Wojciecha.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności

śp. Krystyna Król, Halina Musiał-Szymańska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

14. Niech Pan Bóg błogosławi wszystkich i obdarowuje hojnymi łaskami zwłaszcza tym, którzy podejmują wielkopostne postanowienia. Szczęść Boże!

 

---------------------------------------------

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (11.03.2018 r.)

 

1. W poniedziałek o 18.45 spotkanie Klubu Inteligencji Katolickiej poświęcone wielkiemu Polakowi, patriocie, świętemu Rafałowi Kalinowskiemu. Spotkanie otwarte dla wszystkich.

2. We wtorek spotkanie Akcji Katolickiej.

3. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej a w niedziele Gorzkie Żale.

4. W Najbliższy piątek (16.03.) Droga Krzyżowa ulicami miasta. Rozpocznie się w kościele o. Franciszkanów o 17.30. Zapraszamy.

5. Różaniec przed wieczorną Mszą św. w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa Miłosierdzia Bożego .

6. W zakrystii rozprowadzane są świeczki tzw. paschaliki wielkanocne, jest to Akcja Caritas na dożywianie dzieci. Ofiara 7 zł wraz z barankiem.

7. Podczas zbiórki w ostatnią niedzielę na misje św. i na zorganizowanie rekolekcji dla młodzieży zebrano 1353 zł 43 gr. Bóg zapłać ofiarodawcom.

8.  Od soboty (10.03.) trwa  nowenna przed uroczystością św. Józefa.

9.   Rozważania i Prowadzenie i Drogi Krzyżowej dla dorosłych na piątek niech przygotuje Domowy Kościół. 

10. Trwają zapisy na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej u Ks. Wojciecha. Tegoroczne w Radymnie od piątku do niedzieli palmowej.

11. Zachęcamy do udziału w śpiewach chóru parafialnego, który powstaje w naszej parafii. Zapraszamy zarówno kobiety jak i mężczyzn.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności

śp. Bronisława Haber, Adam Dreher i Ireneusz Deptuch. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

13.  Niech Pan Bóg błogosławi wszystkich w wielkopostnych postanowieniach i obdarowuje hojnymi łaskami. Szczęść Boże!

 

 --------------------------------------------------

Dodatkowe informacje